Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért feljelenthet?

Ezért feljelenthet?

Figyelt kérdés
Pár napja egy fb csoportba amiben a városomon belül szoktak kereskedni használt dolgokkal kiraktam az Iphone-om,mert lényegtelen okból kp ra volt szükségem.Egy srác rám írt,hogy szeretné cserélni,de mondtam neki,hogy csak pénz érdekel,de nem vette jó néven.Akart adni három telefont + 10k-t (a három telefon összértéke közel sem volt az általam kér árhoz).A gyerek kezdett fenyegetni,hogy ha nem cserélem akkor így meg úgy elkap és megbánom.Gondoltam,hogy csak egy kis monitor harcos így elköszöntem tőle és mondtam,hogy a téma lezárva részemről.Másnap a tag megint rám írt és akkor már tudta,hogy van egy húgom és a lakcímem is és elkezdett fenyegetni,hogy hazafele elkapja a húgom és hogy miket fog csinálni vele,hacsak nem cserélem el a telefonom.Ez volt az a pont amikor eléggé elborult az agyam és kicsit utánatelefonáltam,hogy ki is ez a gyerek.Hamar kiderült,hogy merre lakik és két haverommal még aznap este találkoztunk vele "megbeszélni a dolgot".Nagyon felb**zott a húgom fenyegetésével és akaratlanul is,de elcsúszott beszélgetés közben egy-két ütés a részemről(kapott párat,de semmi komolyabb nem volt).A gyerek ma megint rám írt és azt mondja,hogy fel fog jelenteni.Feljelenthet most?Amennyiben feljelent megvannak fb-n a beszélgetések amikben világosan fenyeget engem meg a húgom,ezekkel a rendőrség előtt lehet kezdeni valamit?
2014. szept. 3. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lehetne. Önmagad bizonyítod az önbíráskodást, bosszút. Lementeni előbb kellett volna, s e feljelenteni. Nem biztos, hogy foglalkoznak az üggyel, de ennyit tehettél volna.
2014. szept. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
amúgy ki látta hogy kapott pár pofont, kérdezd meg a haverjaidat, szerintem ők is azt mondják mint te: legurult a lépcsőn, nem?
2014. szept. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha te mentél oda erősködni - nem virtuálisan -, akkor egy nappal később sem az erős felindulás, sem a jogos önvédelem nem lehet mentő ok a bántalmazásra.
2014. szept. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Máskor ne önbíráskodj...
2014. szept. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Hát, ha a gyerek kisebbségi volt, villamosszékbe kerülsz...
2014. szept. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!