Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fogyasztóvédelemhez fordulhato...

Fogyasztóvédelemhez fordulhatok hajfestékkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy vettem egy márkás hajfestéket, és rézvörös helyett sötét pirosas barna lett a végeredmény. szőke hajra kentem, szóval nem kellett volna 5 árnyalattal sötétebbnek lennie az eredménynek. konkrétan erre az árnyalatra több panaszt is olvastam utólag a neten, tehát biztos, hogy hibás a festék, vagy rosszu tubusba töltötték a festéket. A fogyasztóvédelemhez szeretnék fordulni, hogy megszüntessék ezt a színt, mert ez megtévesztés, teljesen más árnyalatot kaptam. Milyen eredményre számíthatok? Beszüntethetik az árnyalatot, kártérítés is lehet esetleg?

Köszi


2014. okt. 9. 20:32
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
ja és készítsek fotót az eredményről bizonyítékként? csak mert amint lehet, változtatnék ezen a borzalmas színen.
2014. okt. 9. 20:36
 2/29 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Aki ilyen baromságokat használ az vessen magára. Innen már csak egy lépés a műmell, amibe ugye ezrek döglöttek már bele hálistennek, de legalább hullik a férgese. Majd csak egyszer megtisztul a világ az idiótáktól.
2014. okt. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
hogy te milyen idióta vagy...
2014. okt. 10. 00:41
 4/29 anonim ***** válasza:

Megér neked ennyi vesződést ez az egész? Vegyél más márkát, fesd be és felejtsd el.


Persze te tudod, de én egy 1000 forintos hajfestékért nem állnék neki levelezgetni meg fotózni a fejemet.

2014. okt. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
55%
A dobozon rajta van, hogy a kép csak illusztráció nem? Épp az ilyen esetek miatt, nem lehet megjósolni, pontosan milyenre fogja be a hajat, főleg ha festett volt előtte.
2014. okt. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
nekem nem az számít, hogy hány ft volt a festék. annyi ilyen lehúzásban volt már részem, egyszerűen már meguntam, hogy kb az összes cég hülyének nézi a vevőit, és ilyen esetek után senki nem fordul hatóságokhoz, mert "minek"... és minden megy szépen csendben tovább. én már azért is szólok a boltban, ha 50 ft-tal többet kell fizetnem a kiírtnál valamiért, csak mert valaki hibázott. nem azért, mert smucig vagyok, hanem mert ne nézzenek hülyének. van olyan bolt, ahol ezt rendszeresen megtették minden egyes nap több termékkel, írtam panaszt, és lááám, azóta sosem számláznak többet. most is ezt szeretném elérni. engem felháborít, hogy egy rossz tubusba töltött festéket évekig árulhatnak a boltok polcain. ha egyszer hibás, vonják ki. hány ember fog még így járni, mint én? rengeteg. attól, hogy a világ legnagyobb cége a garnier, nem tehetnek meg mindent. a dobozon amúgy nincs rajta ez a mondat, hogy csak illusztráció. amúgy meg nekem ezzel nem csak anyagi, de szellemi kárt is okoztak. az aznapi csalódást ki fogja nekem bármilyen formában is megtéríteni? arról nem is beszélve, hogy most újabb összeget kell elköltenem, mert a kedves cég elb.szott valamit a gyártósoron és ennek én (és a többi pórul járt vevő) issza meg a levét. hajleszivatás, minimum kétszer, újrafestés... ha nem szalonban csináltatom, akkor is kb. 10 ezer ft lesz. nekem nem kell pénzvisszatérítés, ajándékcsomag meg ilyen nyájas biszbaszok. vonják ki a festéket és kész.
2014. okt. 10. 07:49
 7/29 A kérdező kommentje:
jahh és meg lehet jósolni, hogy egy festék milyenre fogja be a különböző hajszíneket. feltéve, hogy az a festék van a tubusban, aminek lennie kéne. egy full szőke hajra egy világos festék ne legyen már sötét, ez logikus, nem? évek óta festem a hajamat, ez hiba volt, nem véletlen.
2014. okt. 10. 07:50
 8/29 anonim ***** válasza:
nem nőből vagyok, de ezt nem úgy szokták csinálni, hogy egy nagyon kis hajrészen kipróbálják a festéket, mielőtt az egész fejüket bekenik vele?
2014. okt. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

hát alapból nem, csak ha valaki tart a festéktől, én is tettem már így... csak évek óta használok ilyesmi színt, nem számítottam erre. de most már mindig kipróbálom előtte kis részen.

a továbbiakban jogi tanácsokat szívesebben várnék, hogy mire van esély, vagy baromság az egész és hagyjam a fenébe :D

2014. okt. 10. 15:06
 10/29 anonim ***** válasza:
54%

Már megadták neked a jogi választ, hiába is szavaztad le őket!

A kép csak illusztráció, vagyis nem garantálják, hogy pont olyan lesz a végeredmény (főleg, hogy a fotóhoz erősen meg is világítják, illetve fehérre festik). Ennyi. Ha nem tetszik, akkor ne vedd többet.

2014. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!