Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lesz ha én nem értek egyet...

Mi lesz ha én nem értek egyet az ingatlanadóval és nem fogom befizetni? 20 év alatt, adózás után maradó jövedelmemből, adókkal terhelt árakon megvett anyagokból, saját erőmből, véres verejtékkel építettem fel egy kis családi házat.

Figyelt kérdés

Részesedést kell annak az államnak adnom a házamból, amelyik egy szöget nem ütött be itt?

Mit is kapok én ezért a rendszeres összegért cserébe???

Minden kormány csak újabb és újabb bőröket akar lehúzni a polgárokról?!?


2010. jan. 23. 15:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

néhányszor felszólítanak, hogy fizesd be, (természetesen, ha már a felszólítás jön, akkor hozzászámolják a késedelmi kamatot is...) majd végrehajtják az összeget.

ha elég "türelmes" vagy, akkor akár a házad is rámehet...

lehet, hogy igazságtalan a törvény, de amíg életben van, addig be kell tartani. (az adóhivatal nem szokott sokáig könyörögni...)

2010. jan. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
sajnos be kell fizetned,különben az apeh ráterheli a házadra.. Figyu,mi a nagyszüleim háza után 3x fizettünk örökösödési adót, meghalt a tata,(MSZP idején)utána a mama,(Fidesz)majd anyukám,(Mszp)ezt a pénzt az állam szépen elrakta,pedig,ahogy te mondtad egy szöget sem ütöttek be a falba..sajnos ez van,mindegy ki van kormányon.
2010. jan. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az APEHot k.rvára nem érdekli, hogy te milyen adóval értesz egyet és milyennel nem. Csak az érdekli, hogy befizesd. Ha nem, megpróbálja behajtani. Ez a dolga.

Lehet rosszul tudom, de kis családi ház után szerintem nem kell ingatlanadót fizetni.

Cserébe nem kapsz semmit, az adók már csak ilyenek. Amiért kapsz valamit, azt úgy hívják illeték.

2010. jan. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De hát én NEM akarok ingatlanadót fizetni, ne ossza már be más a vagyonomat!!!!
2010. jan. 23. 16:08
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Csak mellékesen jegyzem meg,hogy ingatlanadót nem csak nálun kell fizetni.A háború előtt és még utána is néhány éveg,nem csak a 30 millás házak után kellet fizetni adót,hanem az egyszobás vályogházak után is.Akkro azt házadónak hívták.
2010. jan. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Na hát ha az apeh-ot ez nem érdekli, akkor engem meg az adó nem érdekel. Aki akar fizessen, saját döntése. Én nem fogok, inkább a börtön, de aki a pénzemre pályázik azt megölöm. Nincs más lehetőség! Ha ebből az adóból nem lesz idén botrány akkor semmiből!!
2010. jan. 23. 16:12
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

1. Az ingatlanadó alsó határa 30 millió Ft. Ha a családi házad ennyit ér, akkor az nem is olyan kicsi, vagy nagyon frekventált helyen van (bár én 50 milliónál húztam volna meg a határt, és egyébként egyetértek azzal, hogy az adózott pénzből épült házat szemétség még egyszer megadóztatni).


2. A Fidesz ugyan már csendben visszakozik a nagy visszacsinálósdiból, de a mai napig szilárdan kitartanak amellett, hogy az ingatlanadót eltörlik. Úgyhogy a helyedben nem nagyon aggódnék.

2010. jan. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
az a baj,hogy nemcsak lecsuknak,hanem elárverezik a házadat,ha nem fizetsz az Apehnak, és akkor a családod mehet a híd alá.
2010. jan. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem járok jól, de biztos nem leszek evvel egyedül. Meg kell, hogy értsék, ezt nem tehetik meg!! Nincs miből befizetnem!! Vegyek fel hitelt? Abszurdum! Vagy egy hónapig ne együnk csak, hogy az állam megkapja ami neki nem jár?? Mert ugye nem frekventált helyen lakunk (Csobánka) és 68.000.-ft építményadót fizetek évente. Még egy adót fizessek ugyanarra a házra. Mert ugye a gordonka úr azt mondta, hogy az ingatlanadó kiváltja majd az építményadót!!! Mára erről szó sincs. Akkor jövőre lehet lesz egy 3. adó is a házamra? Azután egy negyedik is??
2010. jan. 23. 16:40
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Nézd, semmi értelme lázadnod. Kinek fog ez fájni a végén szerinted? Én biztos vagyok benne, hogy neked. Az apehot nem lehet csak úgy kikerülni.
2010. jan. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!