Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek etikus dolog,...

Szerintetek etikus dolog, hogy a rendőrök, katonák, tűzoltók elmehetnek nyugdíjba 25 év szolgálati viszony után?

Figyelt kérdés

Ha tehát valaki 20 évesen beáll, akkor 45 évesen elmehetek nyugdíjba.

Jól tudom?


2010. jan. 24. 19:29
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
67%
Ez így van! Szerintem egy mezei pedagógus vagy egy ápolónő is megérdemelné ezt a "kedvezményt"!!!
2010. jan. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
29%
nem etikus,de egyetlen kormány sem akarja az ő nyugdíjkorhatárukat felemelni.De a nyugdíjukat is más normák alapján állapítják meg,mint a többi emberét.(Magasabb a % )
2010. jan. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
92%
Ha bármelyik szakmát csinálnád ezek közül nem kérdeznél ilyet. A tűzoltók havi pár ezer forintért kockáztatják az életüket, oda mennek ahonnan más szalad. Persze ez igaz a rendőrre és a mentőre is.
2010. jan. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
Előző: Ugye nem gondolod, hogy mindegyik tűzoltós tüzet olt? És hogy minden mentős kimegy a helyszínre? És a katonákat inkább ne említsük! Az irodisták is elmennek nyugdíjba, habár semmivel sem csinálnak másmunkát, mint a többi adminisztratív dolgozó ember.
2010. jan. 24. 19:40
 5/59 anonim ***** válasza:
0%
Etikus? Pofátlan, de nem etikátlan.
2010. jan. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
Jah, csak mondom, azért jött elő ez a kérdés, mert nemrég beszélgettem egy tűzoltó ismerősömmel, aki valóságban is tüzet olt. Ő is nemtetszését jelezte ebben a témában, hogy a legtöbb "tűzoltó"-nak köze nincs a tűzhöz, talán a tv-ben már láttak tüzet, és ők is elhúznak nyugdíjba 25 év után.
2010. jan. 24. 19:42
 7/59 anonim ***** válasza:
18%

19:35

És ki nem kockáztatja az életét az országban?!

Ennyi degeskedés meg bunkóság nincs mitt itthon.

Nagyon sok ember megérdemelné ennyi erővel a korábbi nyugdíjat.

Nézd meg az USA-t. Ott mekkora már az erőszak és bűnözés, mégis vannak 50 feletti rendőrök meg sheriff-ek is. Egy tűzoltót még aláírok, de egy rendőr,aki egész nap furikázik, nekem az ne pofázzon.

Lehet lepontozni!

2010. jan. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:
És a katonák a NATO-ban? Mikor kockáztatja egy magyar katona az életét?
2010. jan. 24. 19:45
 9/59 anonim ***** válasza:
65%

A rendőrök és, tűzoltók nomeg katonák legjava igenis kőkeményen melózik, vagy melózott, nem arra kell gondolni, aki a székében ül egész életében, bár nekik is néha kemény döntéseket kell meghozniuk, és a felelősség sem kicsi.

Én katona vagyok és kikérem magamnak, hogy árki aki ezt az egészet kivűlről nézi, reálisan megmondja én mennyit melózom. A héten a 7 napból 5, 12 órás szolgálatom volt, bármikor bárhova vezényelhetnek. De nem panaszkodom tudom, hogy velejár. Ha nem tetszik, be lehet állni bármelyik szektroba. ja és túlfizetve sem vagyunk, nehogy azt gondolja bárki is, hogy hejehuja életünk van. A tűzoltókat külön tisztelem, amiért ezt a szakmát választják....ismétlem, lehet kipróbálni...

Egy katonaNŐ

2010. jan. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
30%
jah, egészségügyi katonanő...ha már az ápolókat hoztátok szóba....
2010. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!