Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan léphetek fel egy rám...

Hogyan léphetek fel egy rám jogtalanul támadó személy ellen?

Figyelt kérdés

Ha megüt

Ha megüt de nem sérülök láthatóan

Ha próbál ütni de nem talál



2014. nov. 20. 18:04
 1/7 BlackSword ***** válasza:
93%

"21. § Nem büntetendő annak a cselekménye, aki a saját, illetve a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzése céljából telepített, az élet kioltására nem alkalmas védelmi eszközzel a jogtalan támadónak sérelmet okoz, feltéve, hogy a védekező mindent megtett, ami az adott helyzetben elvárható annak érdekében, hogy az általa telepített védelmi eszköz ne okozzon sérelmet.

22. § (1) Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.

(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha

a) azt személy ellen

aa) éjjel,

ab) fegyveresen,

ac) felfegyverkezve vagy

ad) csoportosan

követik el,

b) az a lakásba

ba) éjjel,

bb) fegyveresen,

bc) felfegyverkezve vagy

bd) csoportosan

történő jogtalan behatolás, vagy

c) az a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen történő jogtalan behatolás.

(3) Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl.

(4) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől."


forrás BTK,

[link]

2014. nov. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha esetleg bodzaszedés közben megzavarnád a nem napon barnult polgártársakat és ők megvernek, akkor úgyis Te jössz ki rosszul ha védekezel ha nem.

Amúgy Google -> Jogos önvédelem

2014. nov. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és ki fogja bebizonyítani hogy megpróbált megütni/ megütött de nem látszik ?
2014. nov. 20. 18:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, nem jogi tanácsot vársz. Tessék, pár hasznos dolog, nagyon nem jogi oldalról megközelítve:

1. Ha valaki megtámad, azt mindig úgy kell kezelned, mintha meg akarna ölni.

2. A lehető leggyorsabban tedd harcképtelenné a támadódat, utána pedig hagyd el a helyszínt.

3. Próbálj meg csak olyan mértékű sérülést okozni, amely feltétlenül szükséges ahhoz, hogy megvédd magad.

2014. nov. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit az első belinkelt az lakásra vonatkozik. Amúgy mindig jogod van a védekezésre a támadóval szemben, csak a bizonyítás néha nehéz.
2014. nov. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, csak ne maradjon szemtanú. Pont mint régen a katonaságnál.
2014. nov. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

A hazai küzdősport élet egyik népszerű alakja vagyok.

Nem vagyok izmos, de több évtizedes rutin van mögöttem.

Sajnos pont a kinézetem miatt sokszor volt ilyen esetem.

Ilyenkor előjön az edzési rutin, CSATT-CSATT!! és a támadó/k a földön egyből.

Soha nem adok esélyt senkinek sem.

Pedig volt már esti többszemélyes erőszakos add ide vagy elveszem féle helyzetem is.

Rendőrt elvileg minden esetben kéne hívni, de majd eldöntöd a helyzet tükrében, amibe kerültél!

2014. nov. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!