Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lehet a várható büntetés?

Mi lehet a várható büntetés?

Figyelt kérdés

2013 márciusában volt egy verekedés az egyik helyi szórakozóhelynél. Egy másik banda beszólt (volt) haveroméknak akik utánuk eredtek,én meg mentem utánuk hogy ne legyen balhé. Amikor odaértem kaptam valakitől egy ütést amitől felrepedt a szám,amit aztán a kiérkező rendőrök is láttak,hozzáteszem detox szinten voltam majdnem.Az egyik tanú azt mondja hogy nekem vertek be,és csak azután ütöttem vissza..bár én nem sok mindenre emlékszem.Ezt az ügyet egy darabig nem vették elő,nem volt tárgyalás,be se hívtak,tehát semmi..Viszont nemrég(kb januárban) volt egy kollégiumnál történt eset amikor is egy helyi és elég ismert rongálót(5 millió kárt okozott egy régi suliban),elkaptam és kérdőre vontam hogy miért terjeszt a koleszban amfetaminos herbált..Beszélgettünk,aztán fenyegetően megszorította a vállam,mire két (nem erős) gyomorszájast adtam neki..észben tartva hogy ne legyen belőle semmi komoly.Ezután megint csak ezek a volt haveromék elvonszolták és alaposan megverték..8 napon belül gyógyuló!Ennél a sértett a szembesítésen elmondta hogy megoldottuk volna mi ketten,észérvekkel a dolgot,valamint hogy barátok vagyunk,és a két ütésen kívül nem követtem el mást!Mindkét ügy csoportos garázdaság..ezek előtt nem volt semmi féle ügyem,büntetésem se. Mi lehet a várható fejlemény? Illetve két felfüggesztett egyidejűleg lemehet?Szedem a nyugtatót levélszámra..annyira félek mi lesz..édesanyám beteg,gondját kell viselnem..:(Válaszotokat előre is köszönöm! :/


F/22


2014. nov. 26. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi. Az első eset, ha a tanú azt állította, hogy megütöttek és te visszaütöttél, akkor az önvédelem.


Második is szerintem semmi, mert a sértett elmondta, hogy ti barátok vagytok és te igazából nem csináltál semmit.


Szerintem felmentenek mind a két vádpont alól, haverjaid akik meg összeverték szerintem megússzák egy felfüggesztettel.


Bár nem vagyok jogász, hogy teljesen megnyugodj hívj fel egyet telefonon és kérdezd meg

2014. nov. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Te ilyen kemény gyerek vagy 22 évesen?

Eszed lehetne több is, fijjam...

2014. nov. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tomala ***** válasza:

Valóban mindkét eset csoportos garázdaság.

Az elsőnél az lehet a kapaszkodó, hogy jogos védelmi helyzetben voltál, itt azonban meg kell jegyezni, hogy a jogos védelmi helyzet korlátja, hogy csak addig, és csak annyira alkalmazhatsz erőszakot, ami az ellened irányuló támadás elhárításához szükséges. Nem tudom, hogy ez itt mennyire igaz.

A második esetben is megáll a vád. Ha gyomorszájon vágod, akár egyszer is, az máris garázda magatartás. A csoportosság azért megállapítható, mert a "volt barátaid" azonos elhatározásból cselekedtek, miközben - még ha az ő tevékenységük a tiédtől valamennyire el is választható - egymás pszichikai bűnsegédei voltatok.


Ettől függetlenül azonban nem kell túlparázni a dolgot, ilyenért még a nálad rosszabbaknak sem adnak letöltendőt. Ha ápolásra szoruló családtagról gondoskodsz, az szempont a büntetés kiszabásánál. Enyhítő a büntetlen előélet, és a relatíve fiatal korod is.

Pontos büntetést nem lehet jósolni, mert nem tudjuk, hogy a leírtakból az eljárásban mi fog bebizonyosodni, azt sem, hogy most egyáltalán egy ügyben bírálják-e a kettőt, illetve, hogy milyen egyéb kisebb körülmény lát napvilágot. Általában a terheltek erősen a saját verziójukat szokták előadni, megfeledkezve néhány apróságról :)

De ez alapján szerintem nagyjából a megrovás - közérdekű munka skálán kapsz valamit. Ha valami fontos terhelőt kihagytál a meséből, akkor is kétlem, hogy egy felfüggesztettnél súlyosabb bünti lenne a kalapban.

2014. nov. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Doyen ***** válasza:

Biztos nem kapsz ilyenért börtönt, felesleges a rettegés.

Ha eléggé férfi vagy, hogy ilyen ügyekbe keveredj, és az öklödet használd, akkor most is legyél férfi, ne edd a nyugtatót, mint egy hisztis kislány, hanem tisztességgel nézz szembe a következményekkel. Amik ráadásul nem lesznek valami súlyosak.

2014. nov. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!