Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szakoktatóm állandóan...

Ha a szakoktatóm állandóan folyamatosan sérteget, mindennek elhord a többiek előtt, mit lehet tenni? Iskolán kívül már nem tanár hatáskörbe tartozik, nem?

Figyelt kérdés
ha szólok felettesnek sztem kiröhögnek...
2014. dec. 6. 09:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
v megmondom neki h a későbbiekben nem lesz, v iskolán kívül nem lesz hatalma, ezért nem kéne visszaélnie vele most, mert nagy baj lesz
2014. dec. 6. 09:02
 2/12 A kérdező kommentje:
megmondom neki h megfogom verni ez mennyire rossz ötlet?
2014. dec. 6. 09:03
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon.


Azt mondd, amit szeretnél. Pl, hogy a sértegetést hagyja abba. Vagy azt, hogy tartsa meg magának a véleményét.


Ha már mindenáron fenyegetni akarod, akkor valami törvényessel inkább (mint pl feljelentés becsületsértésért - persze csak ha komolyan gondolod).

2014. dec. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Eléggé az. Inkább ott vágj vissza, védd meg magad, vond kérdőre, mégis hogy képzeli ezt. De persze mindezt ne úgy, ahogy a Maunikában láttad.
2014. dec. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Azt lehet tenni, hogy megtanulsz ember módjára viselkedni.
2014. dec. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért sérteget?

Mi a "bűnöd"?

2014. dec. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 BlackSword ***** válasza:
31%

Feleszleges fenyegetned... Csak emlékeztesd a BTK 226. paragrafusára...


"226. § (1) Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást

a) aljas indokból vagy célból,

b) nagy nyilvánosság előtt, vagy

c) jelentős érdeksérelmet okozva

követik el."

2014. dec. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

azt hiszed h abbahagyta, mondtam neki h nem tűröm ezt, annál jobban csinálta


és semmit nem csináltam, mindenkivel ilyen, de velem különösképpen jelenleg, a többiek azok elviselik én már nem

2014. dec. 6. 15:55
 9/12 A kérdező kommentje:

ezért biztos h nem fogják leültetni...

kizárt..

2014. dec. 8. 17:56
 10/12 anonim ***** válasza:
De ha megvered, akkor téged viszont igen. Egyszerűen csak ne hagyd magad, vágj vissza, mutass rá a többiek előtt, hogy egy bunkó.
2014. dec. 9. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!