Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha Magyarországon letöltök...

Ha Magyarországon letöltök filmet, játékot azt Németországban büntetik? Infó.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kint élek Németországban, és a barátaim mindig ajánlanak filmeket,játékokat. Karácsonykor megyek haza, és az lenne a kérdésem, hogyha otthon a saját házamban ugye, az otthoni neten keresztül letöltök pár filmet,s játékot PC-re, akkor itt kint azért büntethetnek? Azért kérdezem meg, mert egyiknap volt egy kérdés itt, és ott azt írták, hogy már maga az a jogsértés, hogyha az adott "fájl" RAJTA VAN A GÉPEMEN. Ez igaz, vagy csak akkor kaphatok 800+ eurós büntetést, hogyha itt töltöm le ? Negatív kommenteket nem kérek, válaszokat előre is köszönöm.!

2014. dec. 13. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Az egész világos illegális az olyan dolgok ingyenes beszerzése, amiért amúgy fizetni kéne.

Annyi esélyed van, hogy Németországban megbüntetnek, mint ha Magyarországon lennél.

2014. dec. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
egész világon*
2014. dec. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 ConnectCare ***** válasza:
58%

Ez az egész letöltősdi zavaros egy terep.


Én úgy tudom, hogy önmagában a letöltés nem jogsértő, ha viszont már fel is töltesz (pl. torrent) akkor az. Mert a jogsértést a feltöltés valósítja meg. Az más kérdés, hogy az is jogsértő lesz, ha te tudod, hogy "lopsz", mégis rosszhiszeműen letöltesz.


Egyébként az Unión belül ezeknek a védelmét nemzetközi egyezmények szabályozzák és a szankció attól függ, hogy melyik országban indítanak ellened eljárást, mert azon ország jogát kell alkalmazni.


Most pedig, hogy "kijogászkodtam" magam :D...én még sosem hallottam olyat, hogy valakit ezzel így, hogy csak "kicsiben" letöltöget elkaptak volna itt a környéken, úgyhogy szerintem túlzottan nem kell félned.

2014. dec. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szedjük részekre a dolgot, mert valamiért nagyon zavaros ez mindenkinek:


A jogsértés része:


1) Akit idézel az én voltam. Igen, az is jogsértés, hogyha rajta van a gépeden valami, amivel nem rendelkezhetsz. (Tehát például itthon kölcsönkéred valakitől pl. a Fifa 15-t, itthon felcrackeled, és "kiviszed"). Ez itthon is, és kint is illegális. _HA_ elkapnak, büntetnek érte.


2) A letöltéseket sokkal jobban üldözik Németországban mint nálunk. Nálunk az internetes törvények gyakorlatilag a káosszal egyenlőek, náluk szinte minden szépen le van rendezve (mint gyakorlatilag minden más ott).


3) Amit szabad (igen, torrentről is!) letölteni Magyarországon biztosan, de ha jól tudom odakint is (majd kijavítanak, ha nem):

Amit már egyszer megvettél, azt letöltheted biztonsági másolatként. Ám bizonyítani tudni kell, hogy te az adott dolgot megvetted! Tehát pl. megveszed a Star-Wars összest DVD-n, díszdobozban, de valami extra limitált példányszámú cuccot, és nem akarod kibontani, letöltheted, és megnézheted (a kiadástól függően persze...). Sőt, ki is írhatod adathordozóra.


Az "elkapás"/"lebukás" része:


Ha nem letöltöd, hanem "offline" szerzed meg, azt nehéz kideríteni, az esetek többségében besúgás alapon megy, így ettől én odakint sem tartanék.

2014. dec. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Maga a letöltés nem illegális. Az viszont már az, ha saját részen kívül más számára is biztosítod azt a tartalmat.
2014. dec. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha rajta van egy fájl a gépeden, attól még nem biztos, hogy bizonyítható is a jogsértés. Ha letitkosítod a lemezed tartalmát nem férnek hozzá. Az átvitelnél ugyanez a helyzet letiltod az összes német IP-című gépet a kliensben és megkövetelteted a titkosítást, akkor nem vehetnek elő.
2014. dec. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 6/6 Időpont ma 11:14


A Németek az ISP segítségével buktatják le az illegális letöltőket. Az ISP-t meg nem fogod megkerülni jól egyhamar...

2014. dec. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es titkosított átvitelnél ez nem számít. Az ISP-m nem fér hozzá a netbankos adataimhoz sem, pont ez a titkosítás lényege. Mármint hozzáfér titkosítva, csak értelmezni nem tudja.
2014. dec. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oh ertem köszönöm, és hogy tudom "a biztonság kedvéért" letiltanom/ titkositanom a gepemet?
2014. dec. 14. 15:42
 10/10 anonim ***** válasza:
A letöltéshez vpn kell használni és akkor elvileg titkositott keres rá neten. Ha meg valamiért le foglalja a géped a rendörség és átvizsgálja akkor magyarországon is meg buntetnek.
2015. jan. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!