Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van értelme pereskedni, hogy...

Van értelme pereskedni, hogy megszerezzem a pénzem?

Figyelt kérdés

Dolgoztam egy cégnek mint alvállalkozó , de nem volt szerződésünk csak amikor volt munka szóltak, én mentem majd írtam számlát és fizették átutalással. Többnyire több másik kis cég/magánszemély volt a megrendelője annak a cégnek és én pedig a cég nevében mentem ki elvégezni a munkákat.

Viszont az utóbbi kb 1.5 hónapot nem fizették ki nekem, holott nekik fizettek a megrendelők. Ennek a behajtására van lehetőségem utólag? Miután nem volt szerződésünk és nem fizettek én 1-ik napról a másikra nem vettem fel náluk a munkákat.


Van lehetőség szerintetek rá, hogy a bent levő pénzt behajtsam? Mi alapján tudnám bizonyítani, hogy én elvégeztem az adott munkákat? Kb 300-350e ft-ról van szó.


2015. jan. 3. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs szerződés, semmi papír?!

Jelenléti ív, munkalap, semmi? Így nem sok...


Egy régi adoma alapján: írj egy levelet, felszólítást:

Kérem a ... HAT HAVI munkavégzésem....munkadíja 750ezer Ft...


és talán jön egy válaszlevél: csak 1,5 hónap...és csak 350ezer forint

2015. jan. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hátööööö... munkalap van de sajna nem sokról (kb 50e), jelenléti ív, stb egyátalán nincs.


Az a baj h ha lenne is, nincs sok értelme mert ott még nincs meghatározva az összeg :S Itt minden bemondás alapján történt kb mint amikor kimegy hozzád a gázszerelő és a végén mondja h fizess 10e-t.


Volt egyébként egy online rendszer amiben ezeket vezették, de ahhoz már nincs hozzáférésem így igazolni sem tudom, h ott szerepelt az összeg :( gondolom onnan meg simán törölték azóta.

2015. jan. 3. 19:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem pereskedhetsz egymillió forint alatti követelésre.

Adass ki közjegyzővel fizetési meghagyást. Ha bejön bejön, ha viszont később perré alakul, akkor abba már nem érdemes belemenni, mert semmit sem tudsz bizonyítani.

2015. jan. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az utobbi 1.5 honaprol is irtal szamlat?
2015. febr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem :P
2015. febr. 6. 12:10
 6/7 anonim ***** válasza:
igy jartal akkor tanulopenz volt.
2015. febr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nem baj , így is tűrhető ha elátlagoljuk a teljes időre nézve amit nekik dolgoztam.

igazából az a baj itthon h sehogy nem lehet jól keresni, ha valahol sok pénzt igérnek az is csak addig tart amig odamész utánna megy a sumák. most már olyannak dolgozok csak aki tisztességes mégha kevesebbet is tud fizetni..

2015. febr. 6. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!