Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen bírósági, vagy ahhoz...

Milyen bírósági, vagy ahhoz hasonló állások vannak, amiket érettségivel+nyelvvizsgával is be lehet tölteni? Illetve milyen jogokkal kapcsolatos szakma létezhet, amihez nem kell egyetem?

Figyelt kérdés

Régebben volt olyan, hogy írnok, vagy ülnök (?), amihez úgy tudom, nem kellett jogi végzettség, vagy egyetem.

Ilyen és ehhez hasonlóakra lennék kíváncsi.Bármi, ami bírósági, jogi és ezekhez kapcsolódó munkakör.


2015. jan. 5. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Most is vannak írnokok, bár nem tudom, ez-e még a megnevezésük. Az egyik ismerősöm dolgozik ilyen területen: heti x napot tárgyalásokon ül, és gépeli folyamatosan az elhangzottakat, azaz jegyzőkönyvet készít. A többi napon szintén gépel.

A másik lehetőség, amiről tudok, az az ügyintéző. Egy másik ismerősöm egy másik bíróságon "aktakukac": érkezteti a beérkező anyagokat, kiküldi az idézéseket stb.

Mindkettejüknek sima érettségije van.


Létezik a "jogi asszisztens" szakma, az OKJ-s, ha jól tudom, de nem biztos.

2015. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezek is jók lehetnek.Még ha csak ügyintéző is, kicsit belelát az ember a bírósági dolgokba és az jó, ha valaki később ügyvéd szeretne lenni.

2015. jan. 6. 08:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, létezik az, hogy bírósági írnok. Ők egyrészt a tárgyaláson vezetik, írják a jegyzőkönyvet, illetve a bíró mellett adminisztratív munkát végeznek. De vannak irodák is a bíróságon, ahol napi szinten kizárólag adminisztratív munkát végeznek és ők nem vesznek részt tárgyalásokon.

Az ülnök is létező fogalom, ha a bíró nem egyesbíróként jár el egy ügyben, hanem tanácsban, akkor a bíró mellett ülnökök vannak, akik jelen vannak az adott tárgyaláson és azt végigkísérik, de ők nem dolgoznak napi szinten a bíróságon, ők csak azokon a tárgyalásokon vesznek részt, amiben ülnökként szerepelnek.

És egyikhez sem kell jogi végzettség.

Én bíróságon írnok vagyok, érettségim van, ügyviteli szakmám, nyelvvizsgám, illetve van még másik két, ehhez nem kapcsolódó szakmám. Igazából alapfeltétel az érettségi és a gépírói végzettség volt.

És bizony lehet tanulni sokat a jogról.:)

A többi munkakörhöz, mint bírósági ügyintéző, titkár, fogalmazó, ezekhez jogi végzettség kell, vagy felsőfokú végzettség.

2015. ápr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Bár ez a szakma a lányomat érdekelné, számára érdeklődöm, de persze valamelyest nekem is tetszene, bár nekem nincs érettségim, de attól még írni, olvasni, gépelni tudok és az értelmi képességemmel sincs baj :) Nem feltétlenül analfabéta ugyanis, akinek nincs érettségije. Mondjuk, az is érdekes, hogy nem feltétlenül jogi, de valamilyen felsőfokú végzettség szükséges bizonyos esetekben.Ahogy abszurd azt feltételezni, hogy akinek nincs érettségije, az nem képes ülnöki feladatot elvégezni, úgy abszurd az is, hogy mindegy milyen, csak felsőfokú legyen a végzettség.Mert nyilván,ha élelmiszer mérnöki, vagy vasút forgalmi diplomája van, az biztosan a jogban is zseni :D
2015. ápr. 3. 21:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Felsőfokú végzettség bíróság esetén a jogi, illetve az igazságügyi igazgatási az elfogadott (pozíciótól függően), nem fogadnak el mindenfélét.
2015. ápr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Senki nem mondta, hogy akinek nincs érettségije, vagy felsőfokú végzettsége, annak baj lenne az értelmi képességeivel, de manapság vannak olyan munkák, aminek az elvégzéséhez le kell igazolni, mint pl. a bíróságon is, hogy te rendelkezel azokkal a bizonyítványokkal és képesítésekkel, amik szükségesek, hogy egy ilyen pozíciót betölts. És a bíróságon, aki titkárként, fogalmazóként, vagy bírósági ügyintézőként dolgozik, ők nem adminisztratív feladatokat látnak el, ne tévesszen meg a nevük, bár azt is nyilván végeznek, nekik jogi ismeretekre van szükségük, ugyanis ők tárgyalhatnak bizonyos ügyeket, jogi felvilágosítást adnak, végzéseket írhatnak, tehát a joggal, a jogban dolgoznak, stb. Egyébként ha valaki pl. bíró szeretne lenni, annak lépcsőfokai az, hogy fogalmazó, titkár, majd bíró! Tehát ők nem adminisztratív feladatot látnak el!

Adminisztratív feladatot lát el, pl. az írnok, vagy aki polgári vagy büntetőirodán dolgozik és a napi adminisztratív feladatot ellátja.

2015. ápr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az alapműveltséget az érettségihez kötik és nem a hentes-mészáros szakmunkásvégzettséghez például.Ezért elvárás az érettségi.A nyelvtudás-nyelvtanulás is jobban köthető a szakközéphez vagy gimnáziumhoz,mint a szakmunkáshoz.Ezért teljesen érthető az érettségi,a középfok,mint elvárás.A sima szakma az alap és középfokú végzettség között van.

A jogi asszisztens tanfolyam ideális lehet érettségi után és nem kereshetnek annyira rosszul sem.

2015. okt. 30. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!