Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom? Skizofrénia...

Mi lehet a bajom? Skizofrénia vagy hasonló? Kihez forduljak konkrétan szerintetek?

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy iszonyatosan félek mindentől, és már a legapróbb jelre is teljes történetet vetít le az agyam hogy milyen rossz dolog fog történni/történhet. Évekig biztos voltam benne, hogy közeleg a világháború. Mellesleg mintha félnék az emberektől, nem nagyon tudok barátkozni, depressziósnak érzem magam teljesen. Sokan mondták már, hogy nagyon feszültnek, zárkózottnak tartanak, de még ha erőfeszítést teszek, sem változik semmi. Ha iszok, általában old rajtam valamit, de sokszor az sem segít. Pedig aki valamennyire megismer, mindig jófejnek, rendesnek, kedvesnek tart. Mellesleg elég erős meggyőződésem van, hogy képes vagyok gondolatátvitelre, vagy gondolatolvasásra. Néha csak bambulok arra ha valakit beszélni látok, és azon kapom magam, hogy egy szavára se figyeltem oda, csak arra ahogy mondta. Úgy érzem manapság, legszívesebben meghalnék, mióta szakított velem barátnőm, az égvilágon semmi sem boldogít, ha másokkal vagyok, egyedül akarok lenni, ha egyedül vagyok, akkor rossz kedvem van, folyton csak ő jár az eszemben. Az egész életem egy szenvedés, a munka dög unalom, de legalább csinálok valamit, aztán ahogy vége, jön a kínszenvedés másnap reggelig, hogy végre megint dolgozhassak. Úgy érzem, az egész életem egy értelmetlen semmi volt, nincs kedvem semmihez. Már csupán azért tartom magam életben, hogy kiderüljön, nincs-e valami agybajom, az legalább megnyugtatna egy szinten, legalább választ kapnék sok dologra.


Kihez forduljak szerintetek? Pszichológus? Pszichiáter? Ingyeneshez vagy fizetőshöz menjek? Mellesleg már most ezen jár az agyam hogy ha el is mennék ilyen fizetős szakemberhez, akkor neki kapásból az lenne a dolga, hogy bebeszélje hogy őrült vagyok, és minél hosszabb ideig, minél többet hozzá kelljen járnom, csak hogy pénzt csikarjon ki belőlem.



2013. nov. 16. 22:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, mellesleg 25f vagyok
2013. nov. 16. 22:51
 2/11 anonim ***** válasza:

A szkizofréniának egyik jellemzője, hogy nincs betegségtudat, tehát nem valószínű, hogy szkizofrén vagy.

A félelmek, fóbiák, szorongások gyógyítását leghatékonyabban a kiképzett pszichoterapeuták (olyan pszichológus, orvos, stb., aki terápiás kiképzésben is részesült) végzik. Tájékozódj:

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2013. nov. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Pszichiáter.

Az mindegy, hogy fizetőshöz mész vagy sem, de szerintem ha ingyeneshez is mehetsz, akkor miért mennél fizetőshöz? Meg rá legalább nem mondhatod, hogy csak a pénzért foglalkozik veled. Persze megvan ennek a hátránya is, pl. számítani kell rá, hogy az SZTK-s dokinak csak kevés ideje lesz foglalkozni veled, mivel sok a beteg a rendelésen.

Szerintem először menj SZTK-s rendelésre, és ha nem vagy elégedett, akkor felkeresel egy magánorvost.

2013. nov. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"A szkizofréniának egyik jellemzője, hogy nincs betegségtudat, tehát nem valószínű, hogy szkizofrén vagy."


Igen, de évek teltek el így, hogy nem volt betegségtudat. Egyszer valamikor véletlenül pont utánanéztem, és eléggé illett rám a skizofrénia leírása.

2013. nov. 16. 23:28
 5/11 anonim válasza:

Kedves 25f!


Első körben szeretnélek megnyugtatni, hogy a skizofrénia diagnózis jelenleg (valószínűsíthetően, a leírt adatok ismeretében) nem áll fenn, illetve diagnosztikai szempontból amúgy is árnyaltabb lenne a kép (hangulatzavarok, szorongásos zavarok, pszichotikus zavarok, személyiségzavarok - mindegyikre említesz pár tünetet). Láthatóan számos elakadás, nehézség jellemző a mindennapjaidra, ami fokozott szenvedésnyomással jár, emiatt mindenképpen indokolt szakember segítségkérése!


Persze nem megijeszteni akarlak, mindannyiunknak vannak olyan élethelyzetei, amikor a problémái miatt külső segítséget igényel és fontos, hogy kapjon is!


Szakemberként azt javaslom, hogy klinikai szakpszichológust keress fel (pszichoterápiában jártas, adott módszert ismer, pszichodiagnosztika alapos), ami kiegészülhet - és általában ki is szokott a hatékonyság érdekében - gyógyszeres terápiával (pszichiáter bevonása - ő gyógyszert ír, néha terápiát is visz, de alaposan körül kell nézni, nem ez a fő profil).

Az ambuláns és magánkezelés témája mindig kérdéses, mindkettőre vannak pro-kontrák. Tapasztalat: állami kereteken belül kevés idő, pörgetik a betegeket, inkább gyógyszerfelírás, kevés terápiás módszer, betegségorientált - de vannak nagyon alapos, lelkiismeretes kollegák is. Magán: anyagilag elköteleződéssel jár, átlag 5-8 (10) ezer/50 perc), fix keretek (pl. terápia hossza, mondjuk 20 ülés). De hangsúlyozom, hogy igazából a szakemberen van a hangsúly, nem finanszírozáson. Érdemes tájékozódni, érdeklődni, ki-kit ajánl.


Tehát, őrült nem vagy!!! De érdemes minél előbb szakmai segítséget kérned!


Remélem tudtam segíteni!

2013. nov. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2013. nov. 17. 14:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem se vagy skizofrén! Pánikolós vagy, monoton az életed, negatívan gondolkodsz ...


Az előző válaszolótól kérdem( állítólag szakember), hogy miért van az (itt is látni), hogy néhányan mániákusan szeretnek negatívan gondolkodni és valósággal szeretik mélyre lehúzni magukat?? Mások ugyanarra a problémára megrázzák magukat és emelt fejjel mennek tovább, élik az életüket.

2013. nov. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Nem csak "állítólag" szakember :)


A minket körülvevő helyzetek általában neutrálisak, semleges jelentéssel bírnak, az, hogy ez bennünk hogyan csapódik le, a mi személyiségünktől, élettörténetünktől és értelmezésünktől függ.

Helyzet: egy jó ismerőst meglát, aki nem köszön magára az utcán...mit gondol?

A: Semmi gond, biztos nem vett észre! - kiegyensúlyozott, magabiztos, optimista

B: Huh, de jó, nem akartam vele beszélni, mindig zavarban vagyok! - szorongó, teljesítmény-centrikus

C: Biztos direkt nem köszönt...lehet, hogy haragszik rám, vagy megbántottam? - depresszív, alacsony önértékelés!!!


Tehát a gondolkodásunk automatikusan huzalozott, de szerencsére módosítható a perspektívaváltás. Ezzel foglalkozik a kognitív pszichoterápia! (De természetesen más iskolák máshogy s máshogy értelmezik az emberi viselkedést s gondolkodást!)

2013. nov. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lenyűgöztél! Komolyan. :)

Köszi, hogy leírtad ezeket. Ezek alapján én néha az első, néha a második vagyok. :) Ilyen is létezik?

2013. nov. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez inkább depresszió.

De az biztos,hogy nem skizofrénia !

2013. nov. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!