Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg ez az egyetlen megoldá...

Tényleg ez az egyetlen megoldás? Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Szeptember óta nagyon rosszul megy nekem a tesi: teljesen normális súlyban vagyok, minden rendben van az alkatommal, de nincs önbizalmam hozzá. Egyszerűen minden egyes nap szeptember óta elhatározom, hogy másnap meg fogom csinálni a gyakorlatot, de ott, abban a helyzetben leblokkolok, és egyszerűen az egész világ megfordul velem. A tesitanár állandóan leordít és kiültet emiatt, de legutóbb visszahívott, és négyszemközt beszélgettünk. Azt mondta, remélte hogy 7 hónap alatt javulni fog a dolog, de most már ki kell mondja, hogy pszichológust kell keressek, mert gátlásaim vannak és az életben máshol is lesznek, ha nem teszem rendbe magamban a dolgokat. Jelenleg még picit gondolkozok, hogy nincs-e más megoldás, mint a pszichológus. Szerintetek? 15/L

2014. márc. 26. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos van más megoldás, de abban igaza van, hogy valahonnan önbizalmat kell szerezned és le kell győznöd a gátlásaidat.
2014. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs onbizalmad a tesihez? Akkor tenyleg kell egy orvos.

De most bantas nelkul.

Mikor altis voltam duci voltam es nem volt onbizalmam a fiukkal beszelgetni vagy miniszoknyat hordani, de a tesioran ugyanugy felvettem a hulye tornadresszt mint a tobbiek mert muszaj volt es ugy voltam vele nincs mit tenni.


Nalad valami mas dolog okozza ezt a gatlast, lehet hogy semmi koze az alakodhoz! Vagy lehet hogy van, de olyan melyre astad a tudat alattidba, hogy soha nem fogsz rajonni mi az, ezert kell a pszichologus segitsege, mert o majd ravezet es a problema megoldasat is segit megtalalni!

2014. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha csak a tesivel van ilyen gondod, akkor valószínűbb. h inkább más áll a háttérben. Egyébként mi az, ami nem megy? Szertorna? A többi órán pl. a feleléssel van gondod?

Úgy veszem ki a szavaidból, mintha csak bizonyos gyakorlatokkal lenne problémád. Ez esetben talán segíthetne, ha fokozatosan szoktatnád magad az adott gyakorlathoz, ebben a tanár is segíthetne, ahelyett, hogy pszichológushoz küldözget.

2014. márc. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, valamit kifelejtettem, de köszi, hogy emlékeztettetek.

Szeptember óta SEMMI (!) nem megy, de tudom, hogy itthon menne. Volt már röplabda, talajtorna, kosárlabda, most magasugrás, régebben pedig távolugrás. A kosarazást sem mertem suliban csinálni, egyszerűen leblokkoltam mikor beállítottak játszani, de itthon, egyedül ment. Egyszerűen eddig bárki bármit mondott, még akár én is megerősítettem magamban hogy semm igond ha elrontom, ahogy (például) a rúd elé élek, földbe gyökerezik a lábam és nemet mond. Mindenre. Ahogy nekem dobják a labdát, leállok. Lesokkolok. Ahogy felém jön a labda röpinél, elfutok. Nem félek, elfutok, mert nem tudok részt venni.

2014. márc. 26. 21:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Hm, erdekes.


Ez nem lehet hogy csak csapat sprotnal fordul elo? Ahol vannak jatektarsak, akik latnak es te betegesen adsz a velemenyukre, es ez leblokkol?


Ha elkuld a tanar futni, pl. teged egyedul, hogy fuss ket haztombot, azt meg tudod csinalni, ha tudod hogy senki nem lat?


Tenyleg, ha felelni kell a tobbiek elott, az megy?

2014. márc. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A magasugras szerintem nem csapatjatek...

nem, nem megy. Ugyanaz mint a tobbinel.

2014. márc. 26. 22:40
 7/7 anonim válasza:
Ez szerintem az elzártság és a folyamatos csalódás,piszkálás és furkálódás miatt lehet ?:O mert hasonló helyzetben voltam én is jóóó nem ennyire vészes .. de sokszor nem mertem megszólalni például lányok előtt stb dolgok felelésnél mint például te.. a szereplésekről nem is beszélve mikor voltak az ünnepélyek az iskolában legszívesebben akkor elbújtam volna a világ elől :) lehetséges ez nekem valami lelki probléma. szeptemberben vagy előtte történt valami ? vagy esetleg okod van félni valamitől ,hogy például nem sikerül vagy hasonló érzéseid vannak ?
2014. ápr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!