Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A lakásunk 50 százaléka az...

A lakásunk 50 százaléka az enyém a másik fele Édesanyámé. Az élettársa munkanélküli én egyetemista vagyok de van saját keresetem. Ilyen esetben én kirakhatom az élettársat a házból?

Figyelt kérdés
Ő csupán be van ide jelentve. Sokszor úgy érzem anyu nem merné megtenni ezt a lépést, pedig szükség lenne rá. Még annyira szerencsére nem komoly a dolog, hogy ügyvédhez forduljak, csak fel szeretnék készülni, ezért komoly válaszokat várok. 24/L

2015. jan. 13. 17:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Amíg élettársi státuszban van, addig semmit se tehetsz, mivel az édesanyád megengedte. Ha ő is ki akarja rakni, akkor előbb fel kell szólítania írásban a szívességi lakáshasználat visszavonására, és a lakás elhagyására. Aztán mehet a lakás kiürítése iránti per.
2015. jan. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Édesanyádnak kell kezdeményeznie
2015. jan. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

és, ha nem bejelentett élettársak? Akkor én semmit nem tehetek?

És, ha a gyerekeit is ide akarja hozni?

2015. jan. 13. 23:31
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Az előbb még tényként írtál olyan dolgot, amik most már csak lehetőségek. Ha nem bejelentett élettársak papír nélkül, akkor hivatalosan sem és egyébként sem tekinthetőek annak. Anyukád kijelenti a pasit a lakásából, amiről a pasinak nem kell tudnie és kitehető


Senkit sem hozhat a lakásba, ha nem egyeztek bele úristen :/

2015. jan. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Igen, rosszul fogalmaztam, NEM bejelentett élettársak, csak ide költözött, mert kapcsolatban vannak.

Akkor így én is kijelenthetem?

2015. jan. 14. 00:02
 16/24 anonim ***** válasza:
56%

ha nem jelentkezett be, akkor nem jelentheted ki.


ha valaki életvitel szerűen tartózkodik egy lakóhelyen, de oda nincs bejelentve, ebből nem következik hogy a rendőr kiteszi onnan. ez önmagában, csak a bejelentési szabályok megsértése.


ha anyád megengedi, hogy ott lakjanak, a lakók be akarnak jelentkezni, ugyanakkor nem írja alá anyád a bejelentési nyomtatványt, akkor ó maga sérti meg a bejelentési szabályokat


ha te és anyád egységesen felszólítjátok, hogy menjen el, akkor lehet végrehajtani kiköltöztetésüket. ha anyád nem szólítja fel, hanem engedi hogy ott lakjanak vagy semleges, maradhatnak. Még akkor is, ha nincs bejelentve papíron.

2015. jan. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

álladó lakcímre be van jelentve,de élettársra NINCS

Kedves 4,7,8,16 :

ha már ennyire lelkesen válaszolgatsz nekem olvasd végig a kommenteket és az apró betűs részt is

2015. jan. 14. 09:55
 18/24 anonim ***** válasza:
élettársi viszonyt nem kell bejelenteni, még akkor se, ha minden tekintetben élettársak. akkor se kell bejelenteni, ha az egyik fél akarja és akkor se ha a mindketten élettársnak tekintik magukat. sőt, ha nincsenek bejelentve élettársi kapcsolatra konkrét ügyekben nyilatkozhatnak úgy, hogy ők élettársak és aszerint járnak el.
2015. jan. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

ha bemész a lakcímbejelentő hivatalba és ki akarod jelenteni az embert ebből a lakásból, sikerülhet is, de nem valószínű, de sikerülhet is.

akkor sikerül biztosan, ha a két tulajdonos vagy az a tulajdonos aki eredetileg aláírta a bejelentőt így nyilatkozik.


ezek után hívsz egy rendőrt, hogy kényszerítse az embert, hogy távozzon, nem teszi meg a kedvedért.

2015. jan. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hát sajnálom, hogy ez van

hiába vagyok fele részben tulajdonos, Anyu tulajdonképpen bárkit idehozhat és én semmit nem tehetek.

Ennyi erővel én is bárkit bármikor beköltöztethetek gondolom!? persze ez csak elmélet.

2015. jan. 14. 11:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!