Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A lakásunk 50 százaléka az...

A lakásunk 50 százaléka az enyém a másik fele Édesanyámé. Az élettársa munkanélküli én egyetemista vagyok de van saját keresetem. Ilyen esetben én kirakhatom az élettársat a házból?

Figyelt kérdés
Ő csupán be van ide jelentve. Sokszor úgy érzem anyu nem merné megtenni ezt a lépést, pedig szükség lenne rá. Még annyira szerencsére nem komoly a dolog, hogy ügyvédhez forduljak, csak fel szeretnék készülni, ezért komoly válaszokat várok. 24/L

2015. jan. 13. 17:24
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
68%

beköltöztetsz egy cigány családot és ha mindenki távozik kifizeted őket és elmennek és beköltözöl te egyedül


hoznak kecskét magukkal, ha kell

2015. jan. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
hehe, első értelmes válasz, megfontolom :D főleg a kecske miatt
2015. jan. 14. 13:54
 23/24 anonim ***** válasza:

#19 Nem így működik a dolog. Lakcímfixálási eljárást lehet indítani, de bárhogyan is bizonyítja (pl megkérdezik az anyát), hogy ott lakik, akkor semmit se ér a dolog, és az eljárás illetéke feleslegesen lett elköltve. Viszont így valószínűleg hivatalosan is oda lesz bejelentve. Mégha törölnék is a lakcímnyilvántartásból, az még nem jogosít senkit se, hogy ki lehessen rakni onnan, ehhez lakcímkiürítési eljárást lehet indítani a helyi bíróságon. (mellesleg lakáskiürítési moratórium van a téli hónapokban)

Lényeg az, hogy míg a másik tulajdonos engedi, hogy ott lakjon, addig semmit se tehetsz.


Amúgy elvileg bárkit beköltöztethetsz te is, de ezt nem teheted visszaélésszerűen (joggal való visszaélés).


Amúgy az 50%-ról jut eszembe, nincs véletlenül anyukádnak özvegyi haszonélvezete is a te részedre? Így teljes mértékben ő döntene ki lakhatna ott.

2015. jan. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Nincs haszonélvezete nem özvegy, csupán apum 15 évvel ez előtt sejtette, hogy ez lesz azért van a nevemen 50 százalék.
2015. jan. 14. 18:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!