Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Haláleset utáni járadék...

Haláleset utáni járadék meddig, és hogyan jár? (bővebben leírtam)

Figyelt kérdés

36éves vagyok édesanyámmal voltam közel 4évig ápolási díjon.

Tavaly November 22.én itthon meghalt,sajnos a haldoglását láttam.A temetési költségekre minden pénzünk elment.Édesapám is nyugdíjas.Neki járna elméletileg özvegyi nyugdíj múlthéten tudtuk meg,hogy ezt külön kell igényelni.Édesapám megigényelte.De nem tudjuk,hogy ebből mikor lesz valami ? Erre szeretnék valamilyen választ kapni.És az én esetemre is.November 22.én anyu meghalt,és én December 5.én megkaptam az ápolási díjat.A temetkezési vállalkozó azt mondta,hogy apunak,hogy a fiadnak még 3hónapig jár az ápolási díj.Egy munkaügyi központos nő aki a szomszéd faluból jár át az meg azt mondta apunak,hogy 2hónapig jár ! Tehát az amit Decemberben kaptam,és a Januári,és ennyi.Azt mondta apunak,hogy jelentkezzek a munkaügyi központban,és majd Márciusban kapok segélyt...Bocsássa meg nekem a jó Isten ! De az az igazság,hogy Februárban jövedelem nélkül lehetek,és nem tudom,hogy a temetkezési vállalkozó tudja-e jobban,vagy a körzeti munkaügyis nő.Jelenleg úgy vagyunk,hogy minden számlát kifizetve szó szerint kenyérre valónk maradt.Egy ismerősünk azt mondta hogy ha apu ír egy kérelmet a nyugdíjfolyósítónak akkor adnak 52ezer forint körüli összeget.Igaz-e ez ? Mert tényleg kenyérre valónk maradt csak.Nagyon szépen megkérem a gyakorikérdés.hu olvasóit,hogy aki volt hasonló helyzetben az legyenszíves leírni,hogy most melyik az igaz az én esetemben,(ki mondott igazat ? A temetkezési vállakozó,vagy a munkaügyis nő) és édesapám mikor kaphatja meg az özvegyi nyugdíjat ? A temetkezési vállalkozónak becsületére váljon,hogy azt mondta kellene valami ruha amibe anyut felöltöztetik a hamvasztás előtt,és egy szép fekete kosztümöt adtunk oda,és vissza hozta,és azt mondta édesapámnak,hogy drága barátom ezt visszahoztam,azt mondták a korbonctanon megfelel az a köntös is amiben elhunyt ! Pedig hazudhatott volna is apunak,és eladhatta volna azt a kosztümöt,de visszahozta,becsületes volt ! Kérlek benneteket segítsetek,mit tehetünk,mire számíthatunk ! Csak az édesapám nyugdíja maradt !



2015. jan. 19. 11:10
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Szerintem a munkaügyesnek van igaza.
2022. júl. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!