Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez a pártfogó felügyelő rám...

Ez a pártfogó felügyelő rám akar fogni valami más bűncselekményt is?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy három éve nagy butaságot csináltam,a strandon mindig loptam táskát,értékekkel,mikor harmadjára is mentem akkor tetten értek és visszatartottak a rendőrök érkezéséig,ugyanis rendőrt hívtak. Utána bevittek,kihallgatás,az egész fél napot a rendőrségen töltöttem és még tavaly nyáron jött az idézés a bíróságról,hogy menni kell tárgyalásra. Elmentem és a bíró egy év fogházat szabott ki amit,melynek végrehajtását két évre felfüggesztette,tehát nem kellett ülnöm hálahh istennek. Egyben elrendelte pártfogói felügyeletemet. Amióta a bűncselekményt elkövettem azóta megfogadtam,hogy ilyesmit nem csinálok,nagy tanulság ugyanis a bíró azt mondta,hogy egy hajszálra voltam a letöltendőtől ,de még egy utolsó figyelmeztetés ként van egy esélyem,hogy ne kelljen börtönbe mennem. Úgyhogy elgondolkodtam magamban mélyen,hogy ha lenne máskor is pl. a strandon kínálkozó lehetőség,hogy ott lenne egy táska vagy laptop akármi őrízetlenűl mostmár nem csak mondom,hanem tudom,hogy nem hoznám el,mert visszatartana az,hogy úgyis elkapnának,mert úgyis figyeli valaki a táskát messziről és ,ha kihívná a rendőrt akkor már nem úsznám meg börtön nélkül,úgyhogy ilyet már többet nem csinálok.


Viszont pártfogóhoz kell járni és mikor először elmentem,kérdeztem,hogy ide miért kell járnom,mit csinál? Talán segít az ilyen gondolatoktól mentesíteni? És azt mondta,hogy inkább ellenőríz.

Na azt észrevettem.

Ugyanis: Még mindig munkanélküli vagyok,nem tudtam elhelyezkedni sehol,mert egy sima érettségi nem ér semmit,ahová meg adogatom be az önéletrajzom,sehol nem szólnak tehát még mindig munka nélkül vagyok és gondolatba vettem,hogy az érettségi pontok alapján szeretnék Egyetemre jelentkezni Tanári pályára,tudom,hogy komoly feltételek vannak,de van egy barátom aki azt mondta,hogy ha van elhatározás ne adjam fel amit akarok,volt már segédmunkásból kezdte és mérnök lett... Na ne menjünk bele.

Amikor legutóbb voltam a pártfogómnál meséltem neki milyen elgondolásom van,hogy mennék egyetemre levelezőre és annyira kezébe vette az ügyet,hogy még ő kezdte nézegetni neten,hogy hol van ilyen szakirányú egyetem,meg fel is hívta az egyetemet,hogy volna egy ember akit érdekelne ez a szak stb. Annyiba maradtunk,hogy elmegyek megérdeklődöm és ő meg február 13-ra adott egy új időpontot,hogy akkor menjek megint,ugyanis havonta járni kell.


Jó még nem voltam érdeklődni az egyetem után,mert jöttek a gondok,édesapám beteg lett,mert alkoholista és a pszichiátrián van jelenleg és van elég gondunk bajunk.

A héten meg lejött hozzánk a pártfog felügyelő,hogy megkérdezze,hogy sikerült -e valamit intézni a tanulásban. Mondtam,hogy még nem,mert ilyen gondok lettek és mondtam neki,hogy majd fogok,na és ennyiért lejött.


Én arra gondoltam,hogy arról akar meggyőződni,hogy nem csak mondom,hanem cselekszem is az iskola keresést,mert véletlen,ha mégsem keresem akkor ő azt hiszi,hogy esetleg még is munkanélküli akarok maradni és lehet az ilyen lopásokból akarok továbbra is élni,és,ha történt valami hasonló bűncselekmény akkor azt biztos én követtem el,pedig gondolhatná,hogy egy 110 ezres városból rajtam kívül nem csak én követem el,nem foghatná rám ,mert nincs úgysem bizonyítéka ellenem,akkor meg. Megmondtam,hogy nem teszek ilyeneket már és be is tartom,és,ha végülis mégis arra döntök,hogy nem megyek suliba,hanem máshová,pl mégis,ha munkahely akadna akkor azt hadd döntsem már el én. Nehogy rám fogjon itt semmit.


Szerintetek rosszul gondolom,bebeszélem magamnak vagy van benne valami?



2015. jan. 25. 22:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Semmit nem akar rád fogni. Egyszerűen azt csinálja, ami a dolga. Törődik veled.

Jobb lenne neked valami OKJ.

2015. jan. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!