Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy közös tulajdonú lakásnál...

Vszilveszter001 kérdése:

Egy közös tulajdonú lakásnál ha az egyik félnek kizárólagos lakáshasználati joga van és a bent lakó kiadja albérletbe a lakást, jár e a másik félnek is az albérleti díjból?

Figyelt kérdés

A kizárólagos lakáshasználati jog tudomásom szerint ezen esetben a bentlakóra vonatkozik!!!

De a tulajdonjog ugyanúgy 50-50%!!

Beleszólhatok e ebbe?? Ill hogy vadidegeneket költöztet két kiskorú gyermek közelébe!!!

Mivel anyuka és a két kislányom is a lakásban lakik!!!!!

Közösen használják az albérlővel!!!!!



#albérlet #kizárólagos lakáshasználat tulajdonjog
2015. febr. 3. 06:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ennek így semmi értelme.

Ha kizárólagos lakáshasználati joga van, akkor persze kiadhatja, de 1. akkor anyuka és a kislány nem lakik ott, hiszen az a lényege a dolognak, hogy a másik fél lakhat ott egyedül, 2. nyilván kiadhatja, viszont ilyenkor - kiadástól függetlenül - fizetnie kell (többlet)használati díjat általában. Nem azért, mert kiadja, hanem mert kizárólagosan használja eleve.

2015. febr. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Ha a tulajdonjog 50 %-ban a tied, és csak a volt nejed használja, akkor kérhetsz tőle a te részedre bérleti díjat.

De miért van neki kizárólagos használati joga? Csak nagyon indokolt esetben dönt így a Bíróság, mert senkit nem lehet kötelezni, hogy elköltözzön a saját tulajdonából.

2015. febr. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Ha a közös lakásra az anyának van kizárólagos lakáshasználati joga, akkor - amennyiben a határozatban benne van -, az anya köteles az apának lakáshasználati díjat fizetni.


Az, hogy közben a lakás egy részét kiadja valakinek, maanügye, és ehhez az apának semmi köze, meg az albérleti díjhoz sem. Abban semmi gond nincs, ha az anya közösen használja a lakást az albérlövel.

Söt abba sem lenne beleszólása az apának, ha az anya barátja - fizetés nélkül - költözik oda.

2015. febr. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

Gondolom, azért kellett neki albérlő, mert nem tudja egyedül nevelni a két gyereket, és kell a pénz.

Inkább segíts neki, ne még pluszba keresztbe is tegyél.

2015. febr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérhetsz anyukától lakáshasználati díjat.
2015. febr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!

Namost ő tett nekem keresztbe!a bíróságon összevissza hazudott így persze neki ítélték a gyerekeket meg a lakáshasználatot!!a bírónő csak vele foglalkozott amit én mondtam az nem számított!!!semminek nem néztek utána!!!

Pedig anyuka 9-évig voltunk együtt de ugyanannyi cuccal jöttem el mint amennyivel összeköltöztünk!!!

Egyedülálloként volt bejelentve mindenhol,a fizetésemet megkapta havonta ,a bíróságon mégis azt mondta hogy egy fillért sem adtam neki!!!!!

Sok mindenről van hangfelvétel amit mondott!!!

Ezek alapján csalás,hamis vád,hatóság félrevezetése,okirathamisítás miatt lehetne foglalkoni vele!!!!

Na nem gond majd másodfokon!!!!

A pszihologusi szakvéleményben is róla irtak érdekes dolgokat,rólam semmi rosszat,mégis ő nyert!!!!

Ja és havi 110-ezerből fizette a rezsit+a kaját,csak éppen az 5-kűlömböző banknál levő hitelét felejtette el megemlíteni!!!!!:-) :-)addig volt jó mig ott voltam mert megkapta a lóvét könnyebb volt!!!lehet hogy bunkón hangzik de nem tudom sajnálni!!!

A gyerekek ha kérnek valamit megveszem nékik de anyukának a gyt-n kívül egy fillért sem adok!!!

2015. febr. 4. 06:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Beszéd közben is minden mondat végén azt mondod, hogy "Ja, és három felkiáltójel"? Mert akkor nem csodálom, ha nem figyelt rád a bírónő.

Amúgy meg a válás jellemzően ilyen dolog. Én zsigerből hátrahagytam mindent, mert nem volt kedvem cigánykodni. Újrakezdtem, talpra álltam.

2015. febr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lévai Éva válasza:
Ha 5 kulonbozo banknal volt-van hitele es veled konnyebb volt akkor miert valtok?Altalaban a birosag a gyerekeket nezi nekik mi a jo es nem teged.
2016. máj. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!