Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag mi teremt lehetőséget...

Jogilag mi teremt lehetőséget cégeknek egyoldalú szerződésmódosításokra, és én magánszemélyként miért nem tehetem meg ugyanezt?

Figyelt kérdés

Jó példa a T, akiktől minden hónapban kapok SMS-t, hogy változtak a szerződési feltételek, vagy elfogadom, vagy kiszállhatok, ha úgy tetszik.


Ha én kötöttem velük egy szerződést, akkor azt ők miért változtathatják kényükre-kedvükre? Fordítva miért nem működik? Ha én küldenék nekik egy SMS-t, hogy módosítom a szerződést, és holnaptól ingyen telefonálhatok, akkor jót röhögnének valószínűleg.


Persze ez csak példa, ugyanez megfigyelhető a bankszektorban, online szolgáltatásoknál stb. Miért nem egyenlő a két fél egy szerződésben?


2015. febr. 17. 09:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Elvileg az értesítést követően van lehetőséged felmondani a szerződést, tehát ilyen szempontból nem egyoldalú a módosítás, mert a hallgatással elfogadod. (Ráutaló magatartás.)
2015. febr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ők a szolgáltatók, valamit adnak, de már nem akarják vagy tudják ugyanolyan feltételekkel adni, mint korábban, emiatt változtatnak; te pedig vagy elfogadod vagy nem, s ha nem, akkor sem köt a hűség vagy hasonlók.


Te azért nem változtathatsz egyoldalúan, mert te szolgáltatás igénybe vevője vagy.

2015. febr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!