Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy mainland kínai állampolgár...

Egy mainland kínai állampolgárnak milyen papírokra van szüksége Hong Kong meglátogatására? Ha sikerült bejutnia Hong Kongba kérhet menedékjogot?

Figyelt kérdés

2015. febr. 22. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Hongkong Kína része, igaz elég nagy autonómiával rendelkezik.


Nem kérhet menedékjogot, megvan szabályozva, hogy egy évben mennyi kínai költözhet a KNK-ból Hongkongba.

2015. febr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én kínai állampolgár vagyok. És szerencsémre Hong Kongban születtem. Ugyan úgy kínai állampolgár vagyok, csak annyi hogy hong kongi útlevéllel. Alapvetően kínai állampolgár félévente egyszer 30 napot meg nem haladóan látogathatja meg hong kongot. Ehez nem kell papír, a nyilvántartásban látják mikor voltál utoljára. Ha van meghívód (esküvő, temetés, stb. esetén) akkor elbírálás után jöhetsz be. Menedékjogot mainlandi kínaiként nem fogsz kapni. Letelepedési jogot meg csak nehezen. Előző jól mondta, nagyon komoly kvótarendszerük van, hónapra pontosan lebontva, hogy hányan jöhetnek be és hányan kaphatnak speciális útlevelet, illetve id kártyát.

ha további kérdésed lenne nyugodtan írjál privátban

2016. máj. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!