Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A haszonélvező nem müködik...

A haszonélvező nem müködik együtt az eladásban? Hova forduljak?

Figyelt kérdés
Megvennék a lakásomat amin a mostohanyámnak haszonélvezete van. De nem müködik együtt az eladásban.(Óra átirás,stb)
2015. febr. 25. 16:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Az új tulajdonos szeretné ha a haszonélvező nevére jönnének a számlák,de nem akar ebbe együttmüködni.
2015. febr. 25. 16:57
 12/19 anonim ***** válasza:
29%

Egy dolgot nem értek: miért nem lehet kultúráltan megbeszélni, érvekel a dolgot - miért kell rögtön lehülyézni a másikat? Mindenki tévedhet, van, aki nem tudja jól értelmezni a leírt szöveget, van, aki nem pontosan olvas - miért kell rögtön leszólni, minősíteni a másikat?


Én pl. most nem tudom eldönteni, kinek van igaza... Lehet, mindenkinek :D

2015. febr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
10%

"Az új tulajdonos szeretné ha a haszonélvező nevére jönnének a számlák,de nem akar ebbe együttmüködni."


Ha én pl kisnyugdíjas lennék és alig fogyasztanék, akkor nyilván én sem repesnék ettől az ötlettől...

A tulajdonos ugyanis jogosult használni a tulajdonát és akkora számlát csinál, amekkorát csak akar, s ha nem fizeti, akkor a mostohaanyádnak kell kifizetni.


Ezzel szemben van egy ötletem: ha minden igaz, van olyan lehetőség a szolgáltatóknál, hogy a tulajdonos nevén van az óra, viszont meg lehet jelölni külön a fogyasztót, s az fizeti a számlát... Ez nem lenne jó megoldás?

2015. febr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlan adásvételhez nem kell a haszonélvező beleegyezése. Az ő jogait nem érinti.

Mivel rá akarjátok íratni az órákat, így bírósági birtokvédelmet kell indítani.

2015. febr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"tulajdonos ugyanis jogosult használni a tulajdonát"

Pont, hogy ebben az esetben nem jogosult használni.

2015. febr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Ahogy engem sem,az uj tulajdonost sem fogja be engedni a haszonévező be engedni a lakásba.


Az uj tulaj csak azt akarja elkerülni h ha a haszonélvező tartozást csinál,akkor ne neki kelljen azt megfizetni.

(nem fizeti a közüzemi számlát vagy hasonló)

2015. febr. 25. 17:10
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
1-es, a jegyzőt kötelező beengedni? Ha igen, miért?
2015. febr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
28%
Mégis milyen befektetés az ilyen lakás? Kiadni nem tudja. Akkor csak, hogy legyen? Ki az az eszement barom, aki megvesz egy haszonélvezeti joggal terhelt ingatlant? Vagy áron alul értékesítetted? Tényleg érthetetlen.
2015. febr. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kényszerítheted a haszonélvezőt arra, hogy mással szerződést kössön, csak ha maga ezt vállalta. Nem értem, hogy mit kell itt túlbonyolítani? Felmondja az új tulajdonos a szerződéseket: Ha kell a közmű a haszonélvezőnek, akkor majd ő megköti.
2015. márc. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!