Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gázpisztoly az egyetemen....

Gázpisztoly az egyetemen. Lehet belőle probléma?

Figyelt kérdés

Üdv!

Van egy gázpisztolyom, melyhez van viselési engedélyem is. Veszélyeztetve érzem magam, ezért szeretném mindig magammal vinni. Természetesen nem az egyetemen területén érzem magam veszélyben, hanem amikor este haza megyek.

Rejtve lenne és senkinek nem mondanám/mutatnám.

Mi a véleményetek?



2015. márc. 9. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
nem hinném, hogy lehet probléma
2015. márc. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha van engedélyed, akkor nem lehet belőle probléma.
2015. márc. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Igen, a legtöbb egyetem szabályzata tiltja MINDEN lőfegyver viselését. Sajnos nem ritkák a különböző felsőokatási intézményekben a lövöldözések, nem csak Amerikában hanem Európában is volt már rá példa, hogy a teszteszterontól fűtött (vagy csak részeg) egyetemista fiataloknak eldurrant az agya. Az egyetemi vezetés pedig nem fog válogatni, hogy a te lőfegyvered csak gáziposztoly, a MINDEN-ben az is benne van.
2015. márc. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
Tartsd titokban és a tokjában stabilan álljon , vagy biztonságos mélyen a zsebedben .
2015. márc. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

ha csak a lőfegyvert tiltja, akkor nincs gond, mert a gázpisztoly nem lőfegyver, de jó eséllyel minden fegyvert tilt.


Amúgy rendőrségi gondod nem lehet belőle, viszont a suli megbüntethet, pl kicsaphat.

2015. márc. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Meg kell kérdezni a TO-t a szabályzatról, és legfeljebb leadod a portán amíg az egyetem területén tartózkodsz.

Mivel engedélyed van, és szabályszerűen hordod magadnál (azaz nem látható módon), meg nem tilthatják hogy hordozd.

2015. márc. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A jogi része: Hivatalosan, az egyetemi házirendben 99%, hogy benne van, semmilyen FEGYVER nem lehet nálad (a gázpisztoly fegyvernek minősül, ám nem lőfegyver! Két eltérő jogi kategória!). Az egyetem helyi (fegyelmi) eljárást indíthat ellened, a házirend megsértése miatt. Papíron rád lehet húzni a fegyverrel való visszaélést is, de egyedül a BME-s esetről tudok, és az kicsit más kategória.


Tippek:

- Magadon (testen, övön) SOHA ne hord egyetemen belül, még tokban sem! Tedd el a táskád legmélyére amikor bemész.

- Senkinek egy szót se róla! Egyrészt az emberek hajlamosak iszonyatosan pszichopatának hinni az embert ezért, másrészt nagyon hamar el tud terjedni a pletyka...


Sokan fújolnak arra a srácra is aki a BME-s "Jedi"re hívta ki a rendőrséget (ők meg a TEK-et), de szerintem értelmes ember meg pont ezt teszi. Egyrészt a fegyver volt rejtve, másrészt egy szál fürdőköpenyben volt... én is simán ráhívnám a zsarukat, nem fogok odamenni jópofizni, mert igenis, hiába nem az USA, sosem lehet tudni.

2015. márc. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 mongoloid ***** válasza:
ne mutogasd aztán semmi probléma.
2015. márc. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Volt már Mo.-n is halálos kimenetelű egyetemi lövöldözés nem is olyan rég: [link]

Szerintem a legtöbb előadó szívszédülést kapna, ha megtudná, hogy pisztoly van nálad (még akkor is, ha csak gázpisztoly). Többet árthatsz vele az egyetemi karrierednek, mint amennyi hasznát látnád az önvédelemben - tanulj meg nélküle élni.

2015. márc. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül úgy döntöttem, hogy nem fogom magamnál hordani, csak akkor, ha nem suliba megyek. :) Inkább tanulok valami küzdősportot.
2015. márc. 11. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!