Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy pizzafutár hoz egy...

Ha egy pizzafutár hoz egy pizzát, vagy jogom azt mondani, hogy mutassa meg a hivatalos nyugtát is?

Figyelt kérdés

Tehát:

Egy helyről hetente kb 1x rendelni szoktam pizzát, de a legutóbbi 5 rendelésből csak 2x volt valódi (AP számmal ellátott) nyugta a pizza mellé (a többi alkalommal csak egy hőpapírra nyomtatott "értesítő", amin csak a nevem és a címem van a rendelt terméken kívül)...

--> tehát 5-ből 3-szor nem hivatalos pizza eladás történt--> azaz hivatalosan meg sem történtek az eladások...


Van jogom ahhoz, mint adófizető állampolgárnak, hogy azt mondjam a pizzafutárnak, hogy:

mutassa meg a nyugtát, mielőtt fizetek a megrendelt áruért?

És ha nincs nyugta, akkor mit tehetek?

(mivel nem NAV ellenőr vagyok, így kiegyeznék néhány ingyen pizzával is).

--> Ebbe talán belemennének, vagy esélytelen a dolog?



Ez esetben a nyugta adás többszörös, azaz rendszeres elmulasztása körülbelül milyen bírsággal járna a cég számára?


2015. márc. 9. 21:28
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#7:

itt úgy müködik a nyugta adás, hogy:

- egy reklám papírra rátűzik a futárnak szóló hőpapírra nyomtatott valamit (amin CSAK a címem, nevem, és a rendelt áru van --> AP szám vagy bármi más hivatalos szám semmi... )


Na, mármost szerintem nem kötelességem kérni egy nyugtát, ami a magyar jogszabályok szerint minden vásárláskor jár az adófizető magyar állampolgárnak---> alanyi jogon, kérés nélkül...

Tehát ha ez a hivatalos (NAV által is látott (AP számos) nyugta) nincs a reklám és a futárnak tűzött szállítási értesítő közé tűzve, akkor ez a vásárlás hivatalosan meg sem történt...


Elhiszem, hogy 10-ből 9 embert hidegen hagy a dolog, amikor meglát egy hőpapírt, de azért engem nem hagy hidegen, amikor tudom, hogy ez a hőpapírra nyomtatott valami csak egy 'figyelem elterelés' -e az emberek nagy részének...

De valójában ez után a rendelés után semmilyen adó nem volt fizetve ---> azaz hivatalosan meg sem történt...


Ez esetben azonban nem csak engem (és téged), hanem MINDENKIT loptak meg--> és fognak a továbbiakban is...

2015. márc. 9. 22:28
 12/20 anonim ***** válasza:
55%
Vehetjük úgy is, hogy te lopsz meg, mert azt a pizzát meg nem vennéd, ami után minden adót befizettek.
2015. márc. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
43%

nyugtát kell adni minden vásárlás után. ebben nincs vita.

ha viszont nekiállsz okoskodni, majd jönnek a megköpdösött, hashajtózott ételek.


ez egy bizalmi dolog. ne rúgd fel a játékszabályokat!

2015. márc. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Jótanács: ha kérsz ilyet, többet onnan ne rendelj.
2015. márc. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
18%

Most őszintén mért fáj Neked ez? Inkább tömnéd a politikusok zsebét?

Számold ki mennyi a pizza árának 25%-a majd oszd el körülbelül 6 millióval, ennyi az adófizetők száma... na milyen hatalmas összeg jött ki?

Bár mondjuk tudom, vannak olyan emberek, akik, ha kijelentik, hogy illegális szellenteni, rögtön jelentenék fel fél szomszédságot.

2015. márc. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én is ismerek egy olyan helyet ahol pizza szállítás van és soha senkinek nem adnak számlát,de amikor az apehtől rendelnek akkor ott a számla..
2015. márc. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ez nem Szolnokon volt?
2015. márc. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

15-ös

Már ne haragudj,de nem híszem,hogy a kérdezőt az érdekli,hogy inkább a politikusok zsebét tömje.Szerintem igaza van a kérdezőnek mert ezt a törvény bünteti!

És hidd el én ismerek ilyet pizzériát a fönök alig add fizetést,de a családjával ide-oda utazgat,A házukról meg nem beszélek..Sunyi disznó.

2015. márc. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ez most olyan dolog, hogy a pizza finom volt, ízlett? Innentől szerintem ennyi a lényeg. Most, hogy éppen mennyit tesz zsebre az teljesen a saját dolga, évtizedek alatt nem fog annyit elrakni mint némelyik politikus pár hónap alatt.


Amúgy érdemes elmenni a boltokba bárhol, mennyi blokk hever szanaszét a pénztárak után... ugye mennyien foglalkoznak vele, hogy épp kapott-e vagy nem nyugtát?

2015. márc. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Természetesen!!!!!
2015. ápr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!