Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy ember talál valami...

Ha egy ember talál valami drogot az utcán és beviszi a helyi rendőrkapitányságra, azért kap valami pénzt, jutalmat?

Figyelt kérdés
arra vagyok kíváncsi ha pl én beviszek valami talált drogot akkor mi az eljárás

2015. márc. 22. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az eljárás az, hogy ilyenkor elmeorvosi vizsgálatnak vetik alá.
2015. márc. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nyomi vagy szerintem, jobb ha ezekkel nem keresed a kapcsolatot
2015. márc. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Jutalmat az szokott kapni, aki visszaviszi a talált cuccost annak, aki elhagyta. Miután nem a rendőrség szórta szét a drogot, ezért ha véletlenül találsz valamit és beviszed, akkor az lesz a jutalmad, hogy ülhetsz ott 4 hosszú órán át, miközben két unott rendőr újra meg újra felteszi neked ugyanazokat a kérdéseket, figyelve, hogy belezavarodsz-e a sztoridba. Ha nem, akkor végül aláíratják veled a jegyzőkönyvet és hazamehetsz. Hát ennyi. Mondjuk hacsak nem Mexikóban, vagy Kolumbiában élsz, akkor viszonylag kevés esély van rá, hogy csak úgy drogot találj az utcán, ezen ne törd a fejed.
2015. márc. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

A talált tárgyak leadása köteleséged, eltulajdonítása bűncselekmény.

[link]


Drog esetén számíts egy alapos kikérdezésre is.

2015. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
1-2 éjszakai házkutatásra is számíts, a sündőrség is csak a kisebb ellenállás irányába halad, ha balekot akarnak fogni. És fontos megérteni, hogy ha nincs valami szükségszerű kontaktusod velük, akkor a legnagyobb ívben kerüld őket.
2015. márc. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Beviszed azzal magaddal szúrsz csak ki.

Ott is hagyhatod, bár ezzel megvan az esélye, hogy mondjuk egy gyerek találja meg.

Én amit tennék, hogy felvenném és a legközelebbi kukába dobnám. Probléma megoldva, lelkiismeretem megnyugodott és még a rendőrségnek sem kell magyarázkodnom.

2015. márc. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Csak akkor kapsz érte jutalmat, ha előzőleg bejelentette valaki a rendőrségen, hogy elveszett a drogja és a becsületes megtalálónak jutalmat ajánl fel.

Ebben az esetben természetesen jár a jutalom. Ezért érdemes nyitott szemmel járni az utcán, ki tudja mikor találsz olyan drogot ami már nagyon hiányzik valakinek!

2015. márc. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy lesz jutalom, kapsz egy jó kis egyszínű ruhát meg szappant. Csak az utóbbit ne ejtsd el.
2022. júl. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!