Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most komolyan kérdezem! Az...

Most komolyan kérdezem! Az ember hogy akarjon így boldogulni ha talál nagy nehezen munkát akkor meg nem akarják kifízetni? Eddig 3 ilyen helybe futottam bele!?

Figyelt kérdés
3 évig nem volt munkám,közbe keresgéltem,képeztem magam.Közbe szereztem plusz egy szakmát,nyelvet tanultam.Persze közbe keresgéltem munkát is.Kb 10 helyen megfordultam ez idő alatt..vagy elküldtek egy hét után és a pénzemből soha nem láttam semmit,vagy csak azért hírdettek hogy megmutassák az álam felé hogy milyen rendesek.Vagy időlegessen kerestek embert mert éppen sok munka volt és 2 hét után elküldtek,vagy már az elején bűzlött a dolog hogy átfognak verni és soha nem látom a pénzem.A 10 esetből mindig volt valami gubanc.3 szakmám van és érettségi,plusz ilyen olyan jogosítványom.Probálkoztam milllió helyen de sok helyen válaszra sem méltattak,ahol igen abba a munkába éss hozzá állásba nem volt köszönet.Hozzá tenném nem válogattam és válogatok mert bármit elválltam volna.Aztán kijutottam külföldre,ott 1 hónapot dolgoztam ott sem akarnak fízetni.Milyen világban élünk hogy az embereket csak így kihasználják?A másik esetem külföldön az volt amikor az illető szó szerint műszak közbe kirakott az utcára hogy menjek haza mert nem kell többet jönnöm..mondom ilyen nincs..az előző munkahelyem ahol 7 évig dolgoztam a mai napig jön közel 1 millió forintal,már perre vittem az ügyet de az is 3 éve húzódik,abból sem láttam semmit a mai napig.Ha bizonyos szervezetek és hivatalos szervek nem védik meg az embert akkor hogyan akarjon az ember így bármit is?
2012. dec. 20. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Én pont az ilyen viszonyok miatt jöttem külföldre, itt engem mindig napra pontosan kifizettek, igaz csak szerződéssel vállalok munkát bejelentve, mert ha az nincs akkor tényleg semmi nem véd meg és átvernek! A különbség az hogy otthon még szerződéssel is átvernek, meg ígérgetnek fűt-fát.

A legnevetségesebb az amikor "másnap nem kell bejönni" szöveggel rúgják ki mellőlem a kollégákat, amikor meg én felmondok akkor megy az "itt lehet minket hagyni a szarban" szöveg. Engem miért érdekeljen hogy őket mekkora szarban hagyom ha őket sem érdekli hogy XY-nak másnap nincs munkája? Ráadásul ők nem hisztiztek hanem emelt fővel távoztak.

Én azt mondom amíg nem kezdünk el úgy gondolkodni mint nyugaton, nem jelentjük fel őket az első törvénysértésnél, a hatóságok meg nem lépnek keményen a nyakukra addig ez nem is fog változni.

2012. dec. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Hasonló helyzetben vagyok én is

bár nekem nincsen szakmám sem.

Sz@r egy világban élünk az biztos.Jó lenne ha vége lenne ennek valahogy.

2012. dec. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Na jó, fogalmam nincs hova lett az előzőleg megírt válaszom... De akkor röviden újra leírom. Tesség tágítani a lehetséges munkakörök területét, aki pl asztalos, mehet technika tanárnak egy iskolába, aki víz-gáz-villanyos próbálkozhat karbantartóként. Legfontosabb a bejelentett munka, ez alap. És nem feladni, küzdeni! :)
2012. dec. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!