Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendeltem egy terméket egy...

Rendeltem egy terméket egy weboldalról 50e+ értékben de nem azt kaptam amit kértem. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Megkaptam a terméket de egy jóval olcsóbb és használt volt a csomagban. Semmi számla. Olcsomobilok.com oldalról rendeltem irtam nekik még aznap kaptam is választ hogy ők nem hibáztak.Azota többet nem írnak vissza csak elolvassák a leveleimet.Letelt egy hét és gondoltam tanácsot kérek. Számlaszám név lakcim megvan.

2015. ápr. 8. 09:59
 1/7 anonim válasza:

A te nevedre rendelnek Kínából! Vagyis amikor megkapod a telefont egyből mint az utánvétes csomagnál fizeted az ÁFA-t DE ami fontos az Ő hasznuk utáni ÁFA is téged terhel! Sok panaszt olvastam róluk. Garancia nincs. Több ilyen oldal is van, lehet mind egy kézben van és amelyik oldal ellen sok panasz van megszüntetik nyitnak helyette másikat.

Én vagy megrendelem magam az ebay-on vagy aliexpressen, vagy amit már több ismerősöm is tett a nagy Kínai cégek európai weboldaláról rendelték meg. Így az eu-n belül nem kell áfá-t sem fizetni és megbízhatóbbak. Meizu oppo, lenovo és egyebek.

2015. ápr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ezért nem szabad ismeretlen gsm-től rendelni, a pénzed után meg hiába futsz...
2015. ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fogyasztóvédelem irány
2015. ápr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amikor rendeltem nem tünt rossznak 5000 Facebook like 1 év garancia ,14 napos visszaküldést vállalnak az oldalon,294.- ik rendelő voltam.Kaptam csomagkövetési számot is(Kina, Ausztria, Mo) Gyanus volt hogy egyszer csak eltűnt a felhasználóm az oldalról és amit rendeltem azt is levették az oldalról.Emailek megvannak benne a rendelés adataival.Van rá esély hogy megbüntetik az eladót név alapján?Pénzben már nem nagyon reménykedek.
2015. ápr. 8. 11:25
 6/7 anonim ***** válasza:

A weboldaluk .com -os domain, nem magyar, nehogy vissza lehessen követni, hogy ki áll mögötte, vagy jogilag Magyarországon perelni.


Természetesen sehol nincs semmi cég adat feltüntetve.


Akkor se rendelnék ilyen oldalról, ha fegyvert fognának a homlokomhoz.

2015. ápr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ez az oldal az elődje volt [link]

Van ott telefonszám is és az email is ugyanaz. Próbáld meg hátha felveszik. Láttam a facebook-on írtál nekik, de nem válaszolnak. Eleve semmi cég név, cím sem egyebek, ami ellen fel lehetne lépni, csak email címek és weboldal. Ennyiből gondolni lehet, hogy átverés! Hogyan gondoltad a garancia, vagy a szervíz megoldásokat? Számlát kaptál a cégtől? Van rajta cím?

2015. ápr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!