Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom eltávolíttati...

Hogyan tudom eltávolíttati valaki telefonjáról a rólam készült fényképet, ha nem járultam hozzá a fénykép készítéséhez? Az illető a kerítés felett fényképezett be a kertünkbe.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 18. 00:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Elveszed a gépét és addig ugrálsz rajta, mig apro darabokra szét nem megy.
2015. ápr. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. Honnan vetted, hogy el tudod távolítani?
2015. ápr. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Abből gondoltam, hogy ha jól tudom, ez személyhezfűződő jognak a megsértése és vagyoni jellegű polgri peres eljárást lehet indítani az elkövető ellen. tehát, mondjuk megnyer valaki egy ilyen pert, és a tettes továbra is megtartja a képet?
2015. ápr. 18. 00:48
 4/6 A kérdező kommentje:
Abből gondoltam, hogy ha jól tudom, ez személyhezfűződő jognak a megsértése és vagyoni jellegű polgri peres eljárást lehet indítani az elkövető ellen. tehát, mondjuk megnyer valaki egy ilyen pert, és a tettes továbbra is megtartja a képet?
2015. ápr. 18. 00:48
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
A kép a készítője tulajdona és a szerzői jog oltalma alatt áll. Tehát miért ne tarthatná meg?
2015. ápr. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tán nem haszontalan leírni ennyi idő elmúltával sem, hogy aki teljesen tisztátalanban van a helyzettel, az minek nyilatkozik???

Felvételt sem szabad készíteni másokról a hozzájárulásuk nélkül.

Azonban ez ugye nem bűncselekmény, hanem törvénysértés/szabálysértés kategória, ennek megfelelően nem a rendőrség a hatóság.

2015. aug. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!