Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 19 éves ( fiu ) vagyok a...

Mr.calibra kérdése:

19 éves ( fiu ) vagyok a barátnőmel 2 ével vagyok együt 16 éves el akarom magamhoz költösztetni. Most halotam hogy be jöt valmi uj szabály hogy 16. évesen rendörök se tehetnek semmit ha magamhoz költösztetem. Mi igaz ebből?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 21. 21:15
 1/8 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget
2015. ápr. 21. 21:19
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Mindden további nékűl vieted. Legfejjebb az aptya pampoghat értte.
2015. ápr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam efféle szabályról, de nehezen hiszem, hogy a lány szüleinek beleegyezése nélkül magadhoz költöztetheted.
2015. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nagyszerű helyesírással nem hiszem, hogy menni fognak a papírok...
2015. ápr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiskorú csak gondviselő engedélyével költözhet.
2015. ápr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

18 éves koráig nem. Akkor lehet majd szülői beleegyezés "elvinned", ha ő is akarja.

Azért elárulnád, hogy dolgozol e, vagy hogy miből akarod fenn tartani magadat, őt és feltehetőleg a majdani gyereke(i)d? Csak higy megnyugtass minket

2015. ápr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ijen hejes irásal nne iss reménkegy hoggy sikerűlni fogg. Neem ccsak asszért mmert hejtelenül irsz hanemm met níncs ijen szabáj.

....:)))

2015. ápr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tomala ***** válasza:

Ne piszkáljátok a kérdezőt, annak is joga van szerelmesnek lenni, aki nem tud írni.


Kérdező! Nincs ilyen szabály. 18 éves koráig kiskorúnak számít, azaz szülői felügyelet alatt áll. A szülői felügyelet alól nem kerül ki pusztán attól, hogy valaki magához költözteti a leányzót.

A legjobb megoldás leülni a szülőkkel, és megbeszélni velük a dolgot. Ha nem hajlanak rá, akkor esetleg köthető kompromisszum, hogy heti 4-szer hadd aludjon nálad, vagy ilyesmi.

Az is egy megoldás, ha feleséül veszed, de ehhez a gyámhatóság engedélye kell.

2015. ápr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!