Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lövészet jogi megítélése...

Lövészet jogi megítélése légpuskával magánterületen?

Figyelt kérdés

Most hogy itt a jó idő, gondoltam előveszem a jó "öreg" Gamo Shadow 1000-est egy kis gyakorláshoz.

Most költöztem új házba, ami egy jól belátható saroktelken van Komáromban, lakóövezetben.

A kérdésem az, hogy szabadon használhatom -e a puskát a kertemben

annak ellenére, hogy könnyedén látják a szomszédok és az utcán elhaladók, hogy mit csinálok?

Nem akarok balhét vagy azt hogy a Rendőrséget rám küldjék, mert célba lövök a kertemben.

Van ennek valami külön szabálya (és itt nem a lövészet szabályaira gondolok, hanem jogszabályokra)?

A válaszokat előre is köszönöm.



2015. ápr. 22. 08:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha 7,5J alatti és magánterületen használva,nem emberre/állatra lősz,és nem lősz ki az utcára/szomszéd területére,akkor SEMMI nem történik! A sünöket meg xard le.HA kijönnek persze bevihetnek és lefoglalhatják a puskát,de semmi gondod nem lesz belőle.


Ha ennyire fosol minek vetted meg?

2015. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#10: "most már értem", köszönöm, akkor most már ezt is tudjuk, ez esetben legális (#8 voltam).


#11: nem csak hogy baja nem lesz belőle, egy jogtalan előállításnak félmillió a tarifája utána polgári bíróságon.

2015. ápr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Igen, ez is egy gyengített fegyver (sajnos, de már megszoktam itthon ezeket az idióta szabályozásokat). Kb 10 éve vettem egyébként, akkor még olyan helyen laktam ahol volt egy hatalmas pince és zárt volt a kert is, ott lőttem. Csak most szembesültem a problémával, hogy elköltöztem.
2015. ápr. 23. 08:31
 14/14 A kérdező kommentje:

És végre megvan a hivatalos válasz:


2004. Évi xxiv. Tv. És 253/2004 kormányrendelet 39. §


(4) A kizárólag 7,5 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú tűzfegyver, festéklövő fegyver, légfegyver lőtéren (pincelőtéren, szobai lőtéren), céllövöldében, bekerített magánterületen, a fegyver használatára vonatkozó biztonsági előírások betartása mellett, kizárólag sportlövészetre vagy céllövészetre használható.

2015. ápr. 25. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!