Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánterületen igazoltathatnak...

Magánterületen igazoltathatnak a rendőrök?

Figyelt kérdés
adott egy halastó ami magánterület, oda bemehetnek a rendőrök és igazoltathatják a horgászokat?

2015. máj. 9. 18:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
12%
Remélem nem.
2015. máj. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
30%
igen, ha van rá oka.
2015. máj. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
senki nem hatalmazta fel őket, megválasztottuk egyesületen belül kinek legyen ez a posztja, ezek meg kijönnek és túráztatják a kocsijukat meg bekapcsolják a szirénát és emellett "zaklatják" a horgászokat akik egész héten dolgoztak, nem úgy mint ezek a sündőrök akik a mi pénzünkön kocsikáznak egész nap.
2015. máj. 9. 19:18
 4/31 anonim ***** válasza:
22%
"sündőrök" az meg mi?
2015. máj. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
sün sün sün sün=rendőrök
2015. máj. 9. 19:27
 6/31 anonim ***** válasza:
96%

Mi az hogy senki nem hatalmazta fel őket? Legitimációs láncolat, keress rá neten, hogy mit jelent.


Ha a rendőr szabálytalanságot észlel, akkor leszarja hogy magánterület vagy sem, intézkedési kötelezettsége van.

2015. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
szabálytalanságot?? azt megnézném hogy mi tagok mi szabálytalanságot követünk el azzal hogy kiváltjuk a tagságot egy adott tóra ahol még napijeggyel sem lehet pecázni, csak mi vagyunk tagok....gondolom te sem örülnél neki ha pl az udvarodban kifekszel napozni és odasétál hozzád egy rendőr és leigazoltat.
2015. máj. 9. 19:46
 8/31 anonim ***** válasza:
96%

Hogyha joga és egyúttal kötelessége intézkedni (szabálysértés vagy bűncselekmény gyanúja) akkor az intézkedés részeként jogosult igazoltatni magánterületen.

Ha olyan magánterületről van szó, ami nyitott, szabad bejárású, akkor oda bemehetnek. Ha már ott vannak, akkor joguk van felszólítani (ahogy nekem is vagy bárkinek), hogy igazold magad, de te nem vagy köteles megtenni.

2015. máj. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
nekem már ez is elég h ezt írtad h nem vagyok köteles megmutatni semmilyen okmányomat nekik...legalább tudom húzni az agyukat kicsit :)
2015. máj. 9. 20:00
 10/31 anonim ***** válasza:
93%
Igen, de vigyázz, mert ha intézkedésnél tagadod meg az együttműködést, akkor joguk van kényszerítő eszközöket alkalmazni (falhoz kenni, előállítani, stb).
2015. máj. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!