Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kaphattam volna bolti...

Mit kaphattam volna bolti lopasert? 2000 Ft értékű ruharol van szó.

Figyelt kérdés
Ma elmentem a barátaimmal vásárolni, az egyik boltban felprobaltam egy felsőt de nagy volt rám. Erre a barátnőm mondta,hogy hoz egy kisebbet. Én a nagyobbat beledobtam vmiert a taskamba(azt hittem tudat alatt vmiert hogy a sajátom van rajtam:() a kisebb jó volt rám, megvettem és mikor kisetaltam akkor besipoltam. Visszamentem és akkor láttam(nyitva volt a táskám) hogy nálam maradt a nagyobbik. Aztán kimagyaraztam magam, de szerintetek lehet olyan hülye valaki (én se vagyok egy figyelmes ember :D) hogy úgy akar lopni hogy a lopasgatlot rajtahagyja a ruhán és úgy akarja kivinni? Elég megalazo volt, tényleg nagyon bamba voltam. Végül csak elhittek hogy nem direkt volt. Valakivel fordult már elő hasonló, vagy mennyire gyakori az ilyen?:/ mit kaphattam volna ha nem hiszik el?
2015. máj. 14. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
20.000 - 100.000 Ft közötti rendbírságot.
2015. máj. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Rendbírságot? Ha valamihez nem értesz akkor ne kommentálj.


Pénzbírságot, de ha bíróságra mész akkor szerintem max egy figyelmeztetést. 5.000-150.000 Ft.

2015. máj. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért, a rendbírságot nem szabálysértésre adják?
2015. máj. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem három hasonló esetem volt, de akkor nem volt lopásgátló, szóval csak már távozás után derült ki.


1. Kipakoltunk a szalagra, majd a csokit lehúzás után rögtön zsebre raktam, ne essen ki a kocsiból. A gép lefagyott, minden vissza, kivéve a csoki.


2. Vettünk anyámmal pár dolgot meg egy felmosónyelet. Amikor az eladó valamilyen kártyát kért, anyám a kezembe nyomta a nyelet, majd odaadta neki. A nyelet nem húzta le, azzal simán hazasétáltam.


3. Két felsőt a kocsi hátuljára akasztottam, a gyerekülés "fogójára", hogy a bekerülő holmik ne nyomják/kenjék össze. Természetesen szalagra már elfelejtettük kitenni, az autónál lettek csak meg.

2015. máj. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem. A rendbírság és a pénzbírság két különböző dolog. Keress rá...
2015. máj. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Óhh köszi a válaszokat :) Nagyon analfabéta vagyok ilyen ügyekben, szóval én sem tudom a különbséget, gondolom a lényeg hogy fizetnem kellett volna. Szerencsém hogy hittek nekem:D
2015. máj. 15. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!