Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy honapja felmondtam a...

Egy honapja felmondtam a munkahelyemen mert változtatni akartam. Jogosan tettem? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

A volt fönökömnek ez nem tetszett,és hatalmas nagy balhét vágot meglögdösöt és mocskos cigánynak nevezett,de nem vagyok cigány hanem magyar vagyok. 20 napom le van dolgozva nála de még nem kaptam meg az elmaradott fizetésemet. 6 honapot dolgoztam neki rengeteg mindent megígért de sajnos az igéretek elmaradtak. Még azt elmondom,hogy csikós voltam és vagyok ma is. Ez nem egy könnyű munka. A munkámat mindig is becsületesen elvégeztem de megúntam a hazudozásait és ezen akartam változtatni ami neki nem tettszet mivel nem igen lehet manapság normális munkaerőt taálni a szakmában. Én úgy tudom,hogy be voltam jelentve de már egy honap telt el és még nem kaptam meg a papírjaimat és a pénzemet.

Mit tehetnék. Valaki segítene.

Köszönöm!



2013. szept. 18. 09:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Még egy annyit,hogy habár képes lettem volna ott helybe leütni mint egy kutyát mert azt érdemelte volna,de nem tettem meg és még vissza sem lökdöstem egyrészt mert a saját jogtulajdonában voltam,másrészt meg családom van. Nem tudom mit tehetnék,hogy a jogaimat megkapjam.
2013. szept. 18. 09:33
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj el a munkaügyi bíróságra, és perelj. Más mód nagyon nincs.
2013. szept. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy be voltál jelentve.


Munkaügyi bíróságra menj.


Jogosan tetted-e? Bármikor jogodban áll felmondani, nem vagy köteles megindokolni.

2013. szept. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm,ere én is gondoltam már de azt mondták,hogy az sok hercehurcával jár és nem bíztos,hogy megéri.

Mégegyszer köszönöm a tanácsot.

2013. szept. 18. 09:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért ne érné meg, a bíróságra menni. Kb fél évente egy tárgyalás, ami azt jelenti, hogy ha 2-3 évig el is húzza fellebbezgetésekkel, akkor is össz vissz 5-6 alkalom.

Az első a megegyezés. Ha szerencséd van, és látja a munkáltató hogy teszel ellene valamit, akkor az egyezség létrejöhet. Ha nem, mész tovább.

Mit nyerhetsz?

- Az akkori fizetésed és a mostani fizetésed közti különbözetet az eltelt időre kiszámítva, azaz ha ott kerestél volna 100-at, most meg keresel 80-at, és két évig tart a per, akkor kapsz a meg nem fizetett béreden felül 24 hó * 20 000 Ft-ot, valamint az ügyvédi díjat is bukja a munkáltató, stb.

2013. szept. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jaa értem már. Nem voltam tisztába ezel. Nagyon köszönöm a segítséget.

Mindenesetre még egyszer szólok neki,hogy intézkedjen és ha látom,hogy nem tesz semmit,hogy megkapjam ami nekem jár akkor megteszem a lépést.

Mégegyszer köszönöm!

2013. szept. 18. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!