Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem akar tappénzt fizetni a...

Nem akar tappénzt fizetni a főnököm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma bejelentettem hogy nem tudok tovabb dolgozni erre mondja a fonokom hogy de utanna kileptetunk magyarul nem akar fizetni. Mi a kovetkezo lepes?
2015. máj. 22. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:

mi okból nem szeretnél dolgozni? nagyon nem mindegy, ha csak nincs kedved akkor kirúghat, táppénz alatt is. ha terhes vagy akkor védett vagy.

vagy örökbefogadtál gyereket? csak mert abba a kategóriába írtál, de nem világos...

2015. máj. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Terhes vagyok. 16 orazni nem birtam már.. kihez forduljak?
2015. máj. 22. 22:28
 3/10 anonim válasza:
Ezt én sem nagyon értem.
2015. máj. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Jaaaaj mär megint te? Nem unod még?
2015. máj. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Munkaügyi bírósághoz fordulj , minden terhelő adatot iratot gyűjts össze . A konkrétumot írd le nekem privátba .
2015. máj. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
és mi a fene köze van a táppénzhez a főnöködnek? nem neki kell fizetnie...doki kiír táppénzre, te meg odaadod a papírt a bérszámfejtésnek, ennyi...
2015. máj. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jelentsd be írásban, hogy terhes vagy, és fenyegesd meg, ha kirúgna, akkor feljelented, biztos nyernél. Ennyi. Te bonyolítod túl ezt az egészet, már legalább a negyedik kérdésed 24 óra alatt. Dolgozol egyáltalán?
2015. máj. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem bejelentésre-bemondásra működik, hanem el kell menni a háziorvoshoz, aki kiír keresőképtelen állományba.


A papírt, amit ad, azt hanyatt-homlok be kell vinni a cég könyvelőjéhez/bérszámfejtőjéhez/HR-eséhez, aki intézi, és ennyi.

2015. máj. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon semmit nem tudsz csinálni. Illetve tudsz, csak nem érsz el semmit. Itt a dolgozó embernek nincsenek jogai, csak robotolni és kussolni szabad.
2015. máj. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha valóban terhes vagy, és orvosi papírod van a terhesség tényéről, akkor ha rendes a dokid, ad papírt, ami alapján a háziorvosod terhes állományba vesz. A főnököd meg ugrálhat, ameddig akar, de nem rúghat ki sem a terhesség, sem a szülés utáni szülési szabadság, majd fizetés nélküli szabadságod ideje alatt. (a szülés után jogilag így néz ki a státuszod).

De meg lehet vizsgálni a munkakörülményeidet, mert ha túl nehéz, megterhelő, akkor a munkáltató köteles könnyített, vagy más munkakörbe helyezni, erre az időre nem fizethet kevesebbet, mint az átlagbéred. Ha nem tudja ezt biztosítani, akkor erre az időre a munkavégzés alól fel kell mentsen, de bért ugyanúgy kell fizessen.

Egyébként a munkáltató a táppénzen levő munkavállaló után táppénz hozzájárulást fizet, ami a táppénz egyharmada.

Csak azzal tehetnek meg mindent, aki nincs tisztában a jogaival.

2015. máj. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!