Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyi ügy miatt kell...

Munkahelyi ügy miatt kell bíróságra mennem. Emiatt jár nekem plusz szabadság, vagy valami?

Figyelt kérdés
Szoc.munkásként dolgozom, egy munkahelyi ügy miatt kell bíróságra mennem. Emiatt járhat nekem plusz szabadság, vagy valami? (Tehát, hogy ne a "saját" szabadidőmből menjek)
2015. jún. 3. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem .
2015. jún. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem a saját szabadidődből kell menned. Ha hivatalos bírósági idézésed van, a munkáltatód köteles elengedni, azt az eljárási szabályok rögzítik. Nem kötelezhet arra, hogy emiatt szabadnapot vegyél ki (sajnos tudom, hogy ez elvben van csak így, a valóságban sok munkáltató fütyül erre). A bírósági idézés miatt kihagyott munkanapra jár az átlagbéred. Viszont arra ügyelj, hogy a bíróságon kérj a bírótól igazolást, hogy valóban megjelentél a tárgyaláson, mert ezt viszont a munkáltató kérheti jogosan.
2015. jún. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. jún. 4. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!