Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Üzemi baleseti táppénz idejére...

Üzemi baleseti táppénz idejére sem jár szabadság?

Figyelt kérdés
30 napot meghaladó távollét idejére nem jár szabadság. No de mi a helyzet a munkabaleseti táppénzzel?

2013. nov. 20. 01:13
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Üzemi baleset esetén nincs betegszabadság. A munkavállalót a baleseti táppénz az első naptól megilleti. A baleseti táppénz mértéke 100%
2013. nov. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jól írja az első. Nincs szabadság ha üzemi baleset miatt táppénzen vagy.
2013. nov. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem a betegszabadságra gondoltam, hanem arra, hogy január 1-től csak a munkában töltött időre jár az évi rendes szabadság. A távollétre nem.

Azt tudom, hogy az adott évben betegség miatti távollétnél az első 30 napra nem vonnak le szabit, csak az afölötti időre.

Azt nem tudom, hogy az üzemi baleset más elbírálás alá esik-e ebből a szempontból.

(Közben utánanéztem, sajnos munkabalesetnél is levonják az időarányos szabit. Már le is vonták... :( )


Azért köszönöm a válaszokat!

2013. nov. 20. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!