Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabadság alatt/Munkaidőn...

KatalinHorvath kérdése:

Szabadság alatt/Munkaidőn kívül kötelező lehet a munkahelyi mobilt bekapcsolva tartani?

Figyelt kérdés

A férjem végre ki tudott venni egy egész hét szabadságot. De közben mindegyik nap hívták mobilon (a cégesen), hogy „távsegítséget” nyújtson (elektronikai berendezések javításával foglalkoznak, szervizes jellegű munka), hívásonként minimum 15-20 percig magyarázgatott. A hívások természetesen a legváratlanabb napszakokban és helyszíneken jöttek. Ma reggel (szombat) jött a hívás, hogy azonnal meg kellene valamit javítani, és csak őt tudják elérni így szombat reggel (bár éppen ő van egyedül most szabin!), és nincs senki, aki kimenjen és megjavítsa…

Nem igazán értem, hogy mi alapján kötelezhető akár erre, vagy arra, hogy a 8-tól 5-ig tartó munkaidőn kívül bármikor rátelefonáljanak, hogy sürgősen meg kell oldani valamit, és szaladjon. Szerintetek normális ez, hogy a munkahelyi mobilt tilos kikapcsolni, még éjszakára sem lehet, és bármikor készenlétben kell lenni? Én ezen a mai elrángatáson nagyon kiborultam… Túlreagáltam szerintetek? Össze is vesztünk, mert szerinte, ha nem ugrik, akkor bármikor majd leépítéskor tőle válnak majd meg, és tűrni kell… Nem is volt kedvem aztán délután kimozdulni, pedig szép idő volt, és nőnap is van!

Szerintetek egy átlag munkavállalót akkor rángatnak, amikor csak akarnak, és ez a természetes?



#szabadság #munkaidő #rendelkezésre állás munkaidőn kívül
2014. márc. 8. 19:23
1 2
 1/14 acelsziv ***** válasza:
79%

1: minek veszi fel?

2: hacsak nincs benne a munkaköri leírásában a készenlét, akkor nem köteles elérhetővé tenni magát a szabadidejében.

3: Azért hívták őt, mert tudják, hogy ő az a fajta pancser, aki szó nélkül megy és csinálja a családja és a szabadideje rovására. Lefogadhatod, hogy mást nem is próbáltak elérni. Vagy a többieknek több esze van.

2014. márc. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Amit még nem írtam, hogy mindezért persze egyetlen forintot sem adnak. De maradjon bármikor elérhető, mivel vezetni is kell, egyetlen pohárka bort sem ihat... (Nem mintha akarna, ezt csak mellesleg jegyeztem meg.) Summázva: bármikor legyen rángatható, elérhető, hogy lehet így lazítani? Volt, hogy vacsora közben rángatták el...
2014. márc. 8. 19:43
 3/14 A kérdező kommentje:

"Minek veszi fel?"

Szerintem még bekapcsolva tartani sem kellene, hiszen az állandó rendelkezésre állást jelent... A kiírásban említett okból veszi fel: félti a munkáját.

2014. márc. 8. 19:44
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
A férjed jól látja a helyzetét. Nem tudom, milyen világban élsz, de ma a dolgozók védelme törvény ide, törvények oda, egyenlő a nullával. Nagyon könnyen megszabadulnak bárkitől, ha nem tetszik a munkaadóknak valami. A 8 órás munkaidő is 99 %-ban ma csak papíron létezik.
2014. márc. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Katalin!


Én diplomásként, a diplomámhoz kapcsolódó állást végzek papíron 4 gyakorlatban 12 órában havi 80 ezerért, mert sajnos muszáj és a muszáj nagy úr.

2014. márc. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves 4!

Igen, igazad lehet, de szerinted mennyire fárasztó akár egy kemény munkanap után (+ másod meló után) este felugrani a vacsorától, ami az első meleg étkezése, és azonnal rohanni, akár több órás rendkívüli, megfizetetlen melóra, hogy másnap ugyanúgy kora reggel ismét fitt legyen valaki? A pluszban dolgozott időt még csak ki sem veheted... Ja még valami: ilyenkor taxival kell menni (a rengeteg saját szerszám cipelése miatt, és mi előlegezzük meg a cégnek a taxi költséget, amit kb 3 hónap múlva, rengeteg adminisztráció után sikerül visszakapni. (mellesleg nyelvtudást igénylő munka, plusz 4-5 szakma tudását megkövetelő munkáról beszélek + jogsi.)

2014. márc. 8. 20:06
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves 5!

Igen, azt megértem, hogy a kényszer nagy úr. Diplomásként én is tisztában vagyok azzal, hogy jóval több a munkaidő, mint a papíron leírt, de nem mindegy, mindezt mekkora fizetésért. Ha mellette kell másodállást csinálni, akkor már elgondolkodtató... Az sem mellékes, hogy 4 óra helyett 12 vagy 48 óra helyett bármikor jöhet plusz ugrasztás, puszi alapon...

2014. márc. 8. 20:20
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk elmondták, hogy táppénz alatt kötelező készenlétben állni. Fizikailag persze nem hívhat el, de távsegítség kötelező. Szabadság, szabadidő alatt nem. Én ki is kapcsolom a céges mobilt.
2014. márc. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%

Hát hajrá.... kapcsold ki a férjed mobilját. Beszéld le, hogy ugorjon, ha hívják.

De remélem, van kéznél másik munkahely.

2014. márc. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez így nagyon nem kóser. Én tolmácsként dolgoztam olyan kisebb cégnél, ahol rajtam kívül nem beszélt senki semmilyen idegennyelvet, de még tőlem is csak annyit kértek, hogy ha szabadságon vagyok, legalább 2 naponta nézzek rá a telefonra, hogy volt-e valami hívás, és hívjam vissza, ha fontos. Ők maguk sosem zavartak, csak ha valamelyik külföldi partnernek volt halaszthatatlan problémája (tudták, hogy szabin vagyok, piszlicsáré dolgokkal nem zavartak), arra kellett reagálni. Amúgy munkaidőn kívül sosem voltam bekapcsolva. Éjszakára meg még a sajátomat is kikapcsolom.
2014. márc. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!