Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közös folyosóról általam...

Közös folyosóról általam ismert személy ellopott egy új, és elég drága kerékpárt, a rendőr szerint ez nem bűncselekmény, részletezem, számlám is van, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A rendőrség lezárta az ügyet, mert szerinte ez nem bűncselekmény, ugyanis ismertük az elkövetőt (gyakran járt fel egy szomszédunkhoz) így tudjuk mi a neve és hol lakik, a rendőr be is idézte, de ő azt mondta neki, hogy tartoztunk neki, ezért jogos őrzésbe vette a kerékpárt. A tartozásról nincs számla, stb. A kerékpárról viszont van, és az nálam, de a kerületi kapitányságon lezárták az ügyet, és nem hajlandóak vele mit tenni, panaszt is tettem. Ügyészségre is elküldtem, ők nem is válaszoltak rá.


A rendőr szerint ezt bíróságon kell elintézni nem bűncselekmény.


Szerintem meg lopás. Nos mit tehetek? 2 éve volt, a bicikli már valószínűleg a bontóban, de az elévülés azt hiszem 5 év. Vagy felejtsem el?


2015. jún. 10. 20:02
 1/4 A kérdező kommentje:

Szóval ha azt akarnám, hogy valami történjen a kapitányságra kéne bemenni, de ott meg csak röhögnek rajtam bármit mondok, mert volt egyszer egy ügyem és elő állítottak ott meg gondolom nem örültek, hogy a jogaimmal jövök, ez az oka annak, hogy nem segítenek.

Azt, hogy elfogultság miatt más kapitányság járjon el, hogyan lehet kezdeményezni? Főleg ha lezárták az ügyet, újra kellene feljelentést tennem?

2015. jún. 10. 20:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát akkor javítottak a rendőrök egy kicsit a statisztikán. Ez,ha a bicikli 50 ezer forintnál nagyobb értékű volt, bűncselekmény (bizonyos esetekben még az alatt is). Sőt,még akkor is bűncelekmény lenne, ha tartozás fejében vitte volna el.


Szerintem az ügyészségen érdeklődj, megkapták-e a panaszt.

2015. jún. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

70 ezer forintot ért, de valójában még két másik bringát is elvittek, az egyik a páromé volt, a másik meg egy ránézésre értéktelen darab, de nagyon sokat költöttem rá.


A párom ügyét kénytelenek voltak felvenni, de 40 ezer forintot ért a bringa (miért nem mondtunk többet?) ezért átküldték a szabálysértési hatóságnak, legalábbis mi ezt az értesítést kaptuk, viszont valójában nem küldték át.

Most viszont 1 éve ott van, de nem történik semmi, ha felhívom az előadót annyit mond, hogy "folyamatban van az ügy"... és az csak a párom bicója, az enyém meg.

Én tényleg nem tudom már mit lehet tenni.

Az ügyészség okkal nem válaszolt, ha nem akar, nem is fog.

2015. jún. 10. 20:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogyan alakultak a dolgok? Visszakaptátok a pénzt vagy a kerékpárt?
2022. jan. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!