Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökség átengedése a testvér...

Szalakata kérdése:

Örökség átengedése a testvér javára lehetséges-e, és hogyan?

Figyelt kérdés
Édesanyánk 1 hónapja hunyt el. A testvéremmel megegyeztünk, hogy, a mama után maradt lakást átengedné nekem-mivel Ő anyagilag nincs rászorulva és a bankban maradt kevés pénz maradna Neki. Pár napon belül veszik fel a vagyonleltárt és nem tudom, hogy ott kell-e ezt bejelenteni vagy a Közjegyzőnél? Egyáltalán mi a menete? Kell-e külön fizetni ezért?
2015. jún. 11. 21:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az átengedés az nem egy szabadon választott személy javára megy, hanem a többi örökösére. Úgymond lemondasz az örökségedről, ha nincs más örökös, akkor senki nem kapja meg.


A lemondás XY javára, lehet a szomszédod is.

2015. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"MI a különbség az örökségről lemondás és átengedés között"


Minden írásban történik természetesen. Ez egy hivatalos ülés jegyzőkönyvvel. Az ülés levezetője a közjegyző, az irnoka az asszisztens. Az ülésnek pontjai vannak, és azokon mentek végig. Van egy ülésmenetrend. Minden fontos dologra rá fog kérdezni és egyértelmű, érthető választ kell adnod. Megállapítja a nála levő dokumentumok alapján hogy mi illet téged, és megkérdezi hogy mit szeretnél vele tenni. Lemondhatsz róla vagy elfogadod. Más nincs. Ha elfogadod, akkor -hogy ne kelljen fölösleges köröket futni- ott helyben át is ruházhatod másra. Van Földhivatali papír az ingatlanok azonnali továbbadásához. Én például egy ingatlan negyedéről mondtam le egy rokonom javára. Azaz megkaptam, és aznap ő tőlem megkapta. De a tulajdonlapon szerepelek, mint egykori tulajdonos, aki nulla napig tulajdonolta az ingatlant. Ha számlától van szó, ugyanez az eljárás csak nem Földhivatali papírokkal, hanem banki megbízásokkal. A közjegyző mint hivatalos személy tanúzza, és küldi ki a megfelelő intézménynek, és te arról már csak értesítést kapsz. (sajnos a bankhoz be kell menni személyesen)

2015. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nagy tévedés, hogy a testvéredfelnőtt gyerekei bármit is követeéhetnek.

Semmi közük ahhoz sem, hogy a testvéred miről mond le,

de még a testvéred saját tulajdonához sem.

Ha akarja elkártyázza, vagy eltartásit köt rá ... halesz majd a testvéred halála után örökségük, akkor lesz, ha nem, akkor nem ...

bírom, amikor a gyerek zsarolja a szülőt... :(

2015. jún. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

rezsiharcos, mielőtt üzenetet írva próbálsz okoskodni, előbb értsd meg a fogalmak jelentését. Ehhez javaslom a Magyar értelmező kéziszótár tanulmányozását.

Örökséget vagy elfogadod, vagy nem. Előbbi eseten arról szabadon rendelkezhetsz (pl ajándékozás), de nem ruházhatod át másra az öröklési jogodat.

2015. jún. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!