Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az Írásszakértő miért utasítot...

Az Írásszakértő miért utasította el a bíróság elrendelt írásszakértői vélemény kérését?

Figyelt kérdés
A Fővárosi Törvényszék elrendelte 2002. évben kelt iratának az aláírásának megállapítását, amelyet a tanú letagadott a törvényszéken arra hivatkozott hogy azt nem ő írta alá. A Törvényszéken a bíró 10-szer leíratatta ülve állva a tanúval az aláírását és ebből kért a bíró Igazságügyi írásszakértői véleményt. Az Írás Szakértő elévülésmiatt elutasította a Törvényszék kérését hogy csak az eredetiről tudnának másolatot készíteni a másolatokról már nem. Kérdezem miért nem?
2015. júl. 10. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Vagy az okirat hamisítás évült el, vagy az írása egyszerűen annyira megváltozott, hogy az nem vethető össze a régivel.
2015. júl. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előzőekben olvashattad azt a két variációt, ami biztos nem áll fenn. Az elévülés vizsgálata nem a szakértő feladata, hanem a bíró kötelessége. Az írásszakrétő pedig olyan jegyeket vizsgál az ember írásában, ami egész életében nem változik.


Az egy grafológiai szakmai szabály, hogy másolatróól nem, vagy csak kisebb bizonyossági fokkal adható szakvélemény. Lásd pl. itt az 5. kérdést:


[link]

2015. júl. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valamit félreérthettél, mert az elévüléshez a szakértőnek semmi köze, ő egyébként sokszor magáról az ügyről nem is tud semmit, kap két iratot, amiről szakvéleményt kell adna. Ha elutasította, annak több oka lehet, például amit az előttem szóló is említett, hogy másolatról határozott szakvélemény nem adható, csak valószínűség szintjén. Egy másolaton nem vizsgálható például, hogy milyen intenzitással, milyen irányokból nyomta rá valaki az írószerszámot a papírra. A valószínűsítő véleménnyel önmagában ezért a bíróság sem megy sokra, hacsak nincs más erős bizonyíték, amit alátámaszt a valószínűsítő vélemény, iyenkor lehet jelentősége. Az is előfordulhat, hogy a szakértő az írásmintát nem találta megfelelőnek. Az írásszakértők többsége szereti, ha ő maga veheti fel az írásmintát, én már láttam ilyet néhányszor, egészen más, mint hogy üljön le és írja le tízszer egymás után a nevét. Azt sem értem, amit írsz, hogy másolatot kellene készíteni valamiről a szakértőnek? Próbáld meg egy kicsit részletesebben elmondani, miről van szó. Rendelkezésre áll az eredeti irat, vagy csak másolat van róla? De az elévülést biztosan félreértetted, mert kizárt, hogy a szakértő ilyesmire hivatkozva nem tett volna eleget a kirendelésnek. Az meg, hogy változik az ember írása, tény, de pont azért van az írásszakértő, hogy akár évtizedek után is ki tudjon mutatni olyan azonosságokat, amelyek megmaradnak.
2015. júl. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!