Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő személyiségi...

Mi a teendő személyiségi jogsértés esetén?

Figyelt kérdés
Készült rólam egy fénykép amihez nem járultam hozzá,és felkerült a facebookra.Én kértem az illetőt hogy távolítsa el de ezt nem tette meg.Ha jol tudom ez személyiségi jogsértésnek minősül.Igazából csak azt szeretném ha törölné de nem hajlandó.Ilyenkor mi a teendő.Ja egyébként én 17 vagyok az illető pedig 42 és jogilag semmilyen kapcsolatban nem állunk.Nem tudom hogy ez számít e.
2015. júl. 12. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Facebook-nak jelentsd...
2015. júl. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első válasz szerinti az egyszerűbb.


Esetleg más lehetőség:


A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság [link] oldalán van mód bejelentés tételére.


1) Felül, a • BEJELENTÉS-re kattintás

2) Mindjárt az első:

„Hozzájárulás nélkül hozzáférhetővé tett tartalom

Olyan esetekben válassza ezt a kategóriát, amikor az Ön hozzájárulása, engedélye nélkül tettek az interneten hozzáférhetővé Önnel, vagy gyermekével kapcsolatos fénykép-, video-, hangfelvételt, vagy egyéb személyes adatot. Szerzői jogsértéssel kapcsolatos panaszokat az Internet Hotline nem vizsgál. Bejelentek!”

Itt a Bejelentek-re re kell kattintani.

3) A „ I. Hozzájárulás nélkül hozzáférhetővé tett tartalom” szöveg előtti karikára kell kattintani és

4) A többit kitölteni.

5) Alul: Űrlap beküldése.


Tapasztalat: a FIREFOX böngésző problémázott az oldallal, da a CHROME-vel gond nélkül használható volt.

2015. júl. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!