Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet önkormányzati...

Hogyan lehet önkormányzati lakás bérleti jogát eladni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy csak cserélni lehet. Járható út az, hogy kinézek egy olyan eladó lakást/házat, amilyen értékben szeretném eladni a bérleti jogot, majd aki szeretné megvenni a lakás bérleti jogát, megveszi ezt az ingatlant, majd elcseréljük?
2015. júl. 12. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Két önkormányzati lakást lehet cserélni, nem pedig mindenféle általad kinézett cigányputrit.

Ennyi erővel mindenki becserélné egy szarabb ingatlanra, aztán a különbözetet zsebre tenné.

Na és igen, tipikus példája vagy, hogy miért nyírbálják a szoc hálót lefelé mindenhol q világon.

Az ilyen szarrágó emberek miatt.

2015. júl. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Másfél éve adtuk be a lakás leadási kérelmünket az önkormányzat felé, mert elköltöztünk a lakásból (elfogadták a kérelmet). Amíg nem talál az önkormányzat olyan bérlőt, aki jogosult lenne a lakásra, mi fizetjük tovább a bérleti díjat. Eddig egyetlen egy érdeklődőt sem küldtek! Kicsit elegem van már ebből, és keresek valami más megoldást. Szerintem sokan vannak, akik szeretnének önkormányzati lakáshoz jutni.


Tudomásom szerint pedig tulajdonjogra is elcserélhető a lakás bérleti joga. Csak nem tudom, hogy járható út-e az, amit fent leírtam.

2015. júl. 12. 23:03
 3/3 BlackSword ***** válasza:

Nem cserélheted el... Bár önmagában eléggé értelmetlen a kérdésed, na mind1... Jó lenne tudni, hogy az önkormányzati ingatlan milyen jellegű, illetve milyen címen kaptad/jutottál hozzá...


Mindenesetre konzultálj az illetékes vagyonkezelő társasággal, és ha lehet a főnökkel, és ne Icukával a titkárnővel...

2015. júl. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!