Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaphatok így gáz riasztó...

Kaphatok így gáz riasztó viselési engedélyt?

Figyelt kérdés

Komoly kérdéssel fordulnék hozzátok és komoly válaszokat is szeretnék kérem csak az írjon aki érdemleges infóval tud szolgálni


szeretnék viselést kiváltani de 2009 ben jogerősen kaptam 4 év felfüggesztettet fiatalkorúként! nagyon rossz helyen voltam rossz időben de ezt nem is bontanám itt ki :) tehát elvileg a törvény úgy mondja felnőttkorúnál szándékos bűncselekménynél ha 5 évet nem ér el a felfüggesztett akkor a mentesítéstől számított 4 év múlva kaphatok viselésit de fiatalkorúként voltam nyilvántartva ezt hogy bírálják az erkölcsiben mert most megyek feladni a kitöltött kérelmet + ma voltam bevittem a pisztolyt is megindították a kérelmet mire számíthatok ? annó amikor volt fiatalkorúként pártfogóm azt mondta hogy mivel Fitalkorú vagyok tiszta az erkölcsim.. mára már 25 éves vagyok és nagyot fordult a világ velem :) munkám van több iskolát is elvégeztem illetve külföldön főiskolára is jártam tehát remélem megkapom



2015. júl. 29. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
A felfüggesztettnél ha nem csináltál semmit a felfüggesztett alatt, akkor a lejárta után tiszta lesz az előéleted. Tehát az erkölcsiben sem látható.
2015. júl. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, kaphatsz. Bár a fegyvertörvény nem tesz különbséget fiatal- és felnőttkorúként való elítélés között, a Btk alapján azonban fiatalkorúként a felfüggesztett szabadságvesztés kapcsán azonnal mentesültél a hátrányos jogkövetkezmények alól. Így a fegyverviselési engedélyhez szükséges további négy év 2013-ban, a próbaidővel párhuzamosan szépen leketyegett (de addig is csak akkor zárta ki az engedély megadását, ha a 2004. évi XXIV. törvény 3/A. § (2)bekezdés ba) pontjában felsorolt bűncselekmények valamelyike miatt ítéltek el).
2015. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat, ma kitoltottem es feladtam az erkolcsi format, elvileg 14 napon belul megtudjuk mizu :) azert majd leirom hogy kaptam e vagy sem
2015. júl. 31. 19:38
 4/4 anonim ***** válasza:
milyen gázt akarsz elriasztani?
2015. aug. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!