Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 20. életévét betöltött nagykor...

20. életévét betöltött nagykorú gyermek esetén tartásdíj? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Elmúltam 20, most fejeztem be a gimit és szeptembertől egyetemre megyek. A szüleim elváltak és külön élnek. Jelenleg vidéken lakom, de az egyetem miatt felköltöznék Pestre nagymamámhoz (egyedüli nagyszülőm), de mamám csak úgy egyez bele, ha a szüleim fizetnek, mert egyedül a nyugdíjából nem tud eltartani, pláne, hogy neki is és a szüleimnek is adóssága van nem túl magas (átlagos? Nem tudom mennyi.) jövedelemmel.

Ebben a helyzetben jogosult vagyok valamilyen tartásdíjra? Ha igen, kb. mekkora mértékben?


2015. júl. 29. 19:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Oks, tehát akkor anyukád részét vásárolta meg apukád, így már világos.


Majd írj, légy szíves, ha lesz valami fejlemény. :)

(Én már a sok megválaszoltam között most is alig tudtam visszakeresni a kérdésedet.)

2015. aug. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Sikerült megbeszélni, fejenként fognak adni 20-at, szerintem az elég lesz. Sokkal több nem lenne szerintem, ha a 15%-ot nézzük.
2015. szept. 3. 15:54
 13/13 anonim ***** válasza:

Szupcsi, örülök, hogy békés úton rendeződött az ügy. :)


Szerintem ha szűkösen is, de elég lesz a havi 40 ezer, ha ésszel csináljátok, azaz rendesen osztjátok be. Remélhetőleg a nagymamád nem az eltapsolós fajta. (Tapasztalataim szerint az idősebbek még nagyon jól tudnak spórolni általában, de tudok néhány kivételt is, akiknek nem áll meg a pénz a kezükben.)

Az biztos, hogy neked nem lesz könnyű a következő pár év, "luxusdolgok" nem jöhetnek szóba; kivéve persze ha a nyári munkával nagyon jól kerestél/keresel. :)

(Vagy ha elég jól tanulsz ahhoz, hogy a második félévtől kezdve ösztöndíjat kapj. Ez nem egy nagy összeg, de több a semminél.)


Sok szerencsét, kitartást és türelmet kívánok. :)

2015. szept. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!