Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag tudnék bármit is...

Jogilag tudnék bármit is tenni (kisbaba)?

Figyelt kérdés
Volt egy pàrom ès terhes lettem tőle. Azt akarta hogy vetessem el a babàt de èn megtartottam. Terhesen mèg megismerkedtem màsik fèrfival aki elfogadta hogy kisbabàm lesz. Össze is hàzasodtunk a kicsi az ő nevèn van ès külföldön èlünk. A gyerek apja elkezdett mostanàban keresni valòszinűleg csak azèrt mert külföldön dolgozik ès arra szàmit hogy bàrmilyen pênzbeli juttatàst is kaphat az adott orszàgbòl ha bejelenti hogy gyereke van. Mit tudnèk tenni hogy semmi köze ne legyen a kisbabàmhoz aki mèg csak az ő nevèn sincs ? (Nem egy orszàgban èlünk, szerencsère elèg messze egymàstòl. ) Tudnàtok nekem ebben esetleg segitsèget adni ? Előre is köszönöm a vàlaszokat.
2015. aug. 6. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden embernek joga van a saját gyerekéhez, a gyerek apjának is.
2015. aug. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De szerintem abban az esetben nem ha esêlyt sem adott volna a sajàt gyerekênek hogy megszülessen!)Igy hogy làtta milyan szèp kislànya született màr mindjàrt êrdekelnê de egy forintot sem fizetett soha a kis lànya utàn.Nem is vàrom el csak hagyjon minket bèkên ès szerintem ez èrthető!
2015. aug. 6. 22:26
 3/7 anonim ***** válasza:
fizzessen gyerektartásit visszamenőleg, akk lesz joga hozá.
2015. aug. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem fog fizetni meg nem is akarom hogy fizessen csak hagyjon bèkèn minket mert egy boldog csalàd vagyunk!
2015. aug. 6. 22:39
 5/7 anonim ***** válasza:

"arra szàmit hogy bàrmilyen pênzbeli juttatàst is kaphat az adott orszàgbòl ha bejelenti hogy gyereke van"


-Nem hiszem... Ti nyilván kaptok valami minimális kedvezményt - és egy gyerek után még hány helyen és hányan kapjanak kedvezményt?? Inkább most egyedül van,ás feljött a lelkiismerete a bányászbéka alól. A nemeslelkű férjedet és a ksi családot ne engedd feldúlni.

2015. aug. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Össze is hàzasodtunk a kicsi az ő nevèn"

Ettől kezdve a korábbi apának (jelenleg apának a mostani férjedet kell tekinteni) jogilag nincs köze a gyermekhez. Támogatást se kaphat, még ha akarnátok se.

2015. aug. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdésből több lényeges információ nem derül ki, így például, hogy a gyerek Magyarországon született-e, illetve nincs-e más módon kettős állampolgársága. Ilyen esetben ugyanis nemcsak a magyar, de külföldi bíróság előtt is megindítható per, és a bíróság választja ki az alkalmazandó jogot.


Feltételezve, hogy csak magyar állampolgár a gyerek, fontos lenne tudni, hogy még a születés előtt összeházasodtatok-e. Ez esetben ugyanis a Ptk. 4:99. § (1) alapján házasságon alapuló apasági vélelemmel őt kell apának tekinteni. Ha csak utána, akkor gondolom tett teljes hatályú elismerő nyilatkozatot. Az apasági vélelem megtámadásra 4:109. § (1) a vélelmezett apa, az anya, a gyermek [...] jogosult, így egyik esetben sem kell tartanod attól, hogy jogilag bármi köze lehetne a gyerekhez. Kivételt jelent ha előtte házastársak voltatok, de a szóhasználat (párom) alapján én arra következtettem, hogy nem voltatok.


Amennyiben zavar, hogy állandóan keres, akkor zaklatásért feljelentheted, persze ennek az adott ország törvényei szerint változhatnak a következményei és a megállapítás feltételei.

2015. aug. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!