Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Gázpisztoly gumilövedékkel?

Gázpisztoly gumilövedékkel?

Figyelt kérdés

Vannak gáz riasztó kategóriába tartozó pisztolyok, amik gumit is kilőnek. Ezekre kérjető viselési, de ha gumival töltöm, netán használom, megütthetem a bokám?


Most tervezek gázpisztolyt venni, és szerintem a guminak sok előnye van, pl a támadónak jobbeltörni a bordáját, mint befullasztani, lehet belső térben használni stb.


Előre is köszönom a segítséget!



2014. jún. 12. 19:22
 1/2 anonim ***** válasza:
40%

Tudtommal az van arányosság szerint nézik tehát kb azonos erővel védekezhetsz.

Kivéve akkor ha 4 v több ember támad meg mert akkor már nem mérlegelik h mivel védekezel.


Elvileg így van de nem vagyok jogász.

De tarthatsz gázpisztolyt.

2014. jún. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1:


Ómájgád! Nagyon rosszul tudod a dolgokat. Itt belinkelem neked is és a kérdezőnek is a BTK ide vágó részét a jogos védelemről.

[link]

NINCS MÁR ARÁNYOS VÉDEKEZÉS, ha legalább ketten támadnak rád VAGY fegyverrel támadnak rád VAGY éjszaka támadnak rád VAGY felfegyverkezve támadnak rád. Nem vagy köteles már arányosan védekezni a legtöbb esetben.


Kérdező:


A kérdésre válaszolva. Nem! Nem ütheted meg a bokád! Többször is volt már róla szó például szakfórumokon, a rendőrség is kiadott róla közleményt és bírósági ítélet is született az ügyben.


Gáz-riasztó besorolású pisztolyt hordhatsz magadnál az utcán gumilövedékre töltve, ha van rá viselési engedélyed.


Én 1,5 éve hordok gumis revolvert. Egy jó barátom most vett nyárra gumis revolvert. Ismerek olyan embert, aki 4 éve hord magánál gumis revolvert. Abszolút törvényes!

2014. jún. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!