Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A gondnokság alá helyezésnek...

A gondnokság alá helyezésnek mi a menete?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom aki kórházban van. A házi orvos és a kórház egyaránt gondnokság alá akarja helyezni. Azonban én ezt nem tartom jó ötletnek, a wikipédián ezt találtam:


,,Ha a gondnokság alá helyezés szükségességéről a gyámhatóság tudomást szerez, a gondnokság alá helyezési eljárást meg kell indítania, ha ezt a nagykorú személy házastársa, egyeneságbeli rokona, testvére a gyámhatóságnak a perindítás szükségességéről való tájékoztatását követő 60 napon belül nem teszi meg."


Elvileg házastárs, testvér, gyermek, gyámhivatal kezdeményezheti a gondnokság alá helyezést.

Ha jól értelmezem, hogy ha a gyámhivatalnak szólnak a doktorok, hogy gondnokság szükséges és én 60 napig nem szólok a gyámhivatalnak akkor Ő Neki hivatalból meg kell indítania a pert. De mi van, ha én a gyámhivatalnak azt a nyilatkozatot teszem, hogy nem szükséges a gondnokság?



2015. aug. 24. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Valószínű mindenki hülye, háziorvos és korház is gondnokság alá helyezést tartja jó ötletnek, akk azt be is kell tartani. Vagy valamelyik rokona tud naponta több órát rászánni? Leghamarabb egy otthonba érdemes beadni.
2015. aug. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az orvosok nem látják át a helyzetet úgy ahogyan a gyámügy se fogja. A kérdéses személyek egy tanyán élnek ahol van egy 20 éves srác is akinek be kell járni dolgozni, de tömegközlekedés nem megoldott, gépjárművel kell közlekedni.


Ha a kérdéses személy gondnokság alá kerül, egy másik személy gondnoksága is átkerül egy idegenhez és így kialakul az a helyzet, hogy a 2 szülő bevételeinek teljes egésze idegenekhez kerül, az idegen dönti el, hogy mire lehet költeni, a gyerek majd nem tud eljárni értelmes helyre dolgozni, marad a közmunka.


Hát ez tényleg marhára jó ötlet!!!

2015. aug. 25. 14:27
 3/5 A kérdező kommentje:

Jah és a 20 éves srácot kb. mindenki lesz@rja, ahogy minden pályakezdő fiatalt...


És csodálkozunk, hogy egy fiatal sem akar ebben az országban élni... sebaj, lesz majd utánpótlás Szíriából, az Iszlám államból meg egyéb ilyen ,,kellemes" helyekről!

2015. aug. 25. 14:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Már tegnap este válaszoltam a másik kérdésedre:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__71514..


Úgyhogy ne csak hőzöngj, légy szíves, azzal nem mész semmire. Hanem ha megindul az eljárás, akkor VÁLLALD EL a nagyszüleid gondnokságát, és a probléma megoldva. Nem "kerül idegenekhez" a nyugdíjuk, hanem te veszed fel, te osztod be, vásárolsz stb., és te számolsz el évente a gyámhivatal felé. Ennyi.

2015. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

csak most olvasom de tényleg felháborító. mert mi az hogy köteles megindítani csak mert egy esetlegesen féleszű doktor jelzi avagy ahogy fogalmaznak "tudomást szerez"?? miről??


amúgy ezzel akkor szoktak szórakozni, ha vkinek az érdekeit érti, ez amolyan ász a hatóságok kezében, nem véletlen van az a jogszabályi szöveg így megfogalmazva. ha kicsit is átolvasod, kb ezt arra lehet ráhúzni, akire éppen akarják, ugyanis nincsenek objektív kritériumok, de hát sajnos ezen nem fogsz tudni változtatni, vagy te is beállsz a sorba, és pénzt nyomni ahova éppen kell, másképp ez nem megy :(

2016. febr. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!