Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi hajtotta fel az ingatlanára...

Mi hajtotta fel az ingatlanárakat?

Figyelt kérdés

Ugyan biztosra nem tudom, de a több milliárdos ingatlan - szerintem maffia - szakma évek óta csak sajnáltatta magát. Majd tavaly elkezdtek olyan cikkek megjelenni, -nyilván fizetett cikkek,- hogy nagyon lent vannak az ingatlanárak, ezért tuti minden elkezd drágulni. Na most ha ugyanezt egy bankkal, vagy tőzsdemanipulációra használják, az bűncselekmény. Ha az ingatlan piac teszi ugyanezt, fizetett, sunyi újságcikkekkel, amiben arra céloznak, hogy tessenek a pénzüket ingatlanba tenni, mert annyira olcsó, és tuti meg fog drágulni, akkor manipulálják a piacot. (Nyilván belejátszik a rendkívül alacsony banki alapkamat.)


Fizetett újságcikkekkel felhajtják az árakat. Ez nem bűncselekmény? Mint utaltam rá, ugyanez a tőzsdén, vagy bankpánik keltésénél bűncselekmény. Az ingatlanpiacon ez miért megengedett?

Csak és kizárólag a százalékot ellopó ingatlancégek nyernek ezen, hiszen nekik, semmi komolyabb közük nincs bárki ingatlanjához, csupán annyi, hogy kialakították azt a piaci monopól környezetet, hogy csak rajtuk keresztül lehet eladni ingatlant. Kis szerencsével nélkülük is, de ez nagyon nehéz. Nettó 5% a nyereségük a SEMMIN. Mások lakásának 5%-a az ingatlanpiacé, pár közvetítő cégé. Ez nevetséges.


Arról meg nem is kell beszélni, hogy ehhez képest micsoda primitív, alul képzett és pofátlan emberek alkotják az ingatlanszakmát. Tudom, ők csak kevéske százalékot kapnak, a nagy pénz a cégvezetőké.


Egyszóval nem erről van szó, hogy mesterségesen manipulálták a piacokon az árakat? Ezt nem vizsgálja senki?


Persze ha a bankok nyakán maradt bedőlt lakások elpasszolása volt a cél, akkor érthető, hogy nem csak az ingatlanközvetítő cégek érdeke fellendíteni a piacot, hanem így a bankok is megszabadulhatnak a nyakukon maradt lakásoktól.



2015. aug. 24. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem az újságcikkek hajtották fel, hanem a kereslet-kínálat aránya. A válság miatt nem épült annyi lakás, amennyi kellene. Emiatt most az albérlet-árak és kereslet is megemelkedtek.
2015. aug. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak ingatlan ügynökségekkel foglalkozó cégek adatait nézték, hanem grafikonon ábrázolható ár csökkenésről beszélhettünk 2011-2013-ig körülbelül. Ennek a roppant alacsony kereslet volt az oka. A kereslet csökkenésének meg a világválság. A világválság véget ért, a vak is megmondhatja, hogy növekedni fognak az árak. Ez miért mesterséges manipuláció? reklámot csinálni és eladni. Hitelt is sokkal nehezebb felvenni manapság. Ne kompenzáld túl a dolgot, mert szerintem semmi jogelleneset nem csináltak. Illetve az ingatlan maffia véleményed is túlzás, csak azért mert milliók foroghatnak, attól még ugyan úgy költség és kiadás valamennyi haszonnal. Az 5%-kért egy ingatlan eladással foglalkozó cég rengeteg mindent megtesz. Több helyen hírdet, rengeteg hírdetés pénzbe kerül, az ilyen cégek üzlethelyiséggel rendelkeznek több városban és több alkalmazottal. 5% csak azért tűnik soknak mert 20 milliónál már 1 misi nem a tied, viszont nem vesz és add el az ember egy házat.
2015. aug. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Kvázi 2006 óta alig növekedett az ingatlanok ára. A 11 kerületiben 2006-ban vett 14.5 milliós 54 nm-es lakásomat még tavaly is csak 15 millióért vették volna meg. Csaknem 10 év alatt már csak az inflációval számolva is 30%-kal emelkednie kellett volna az árnak. Ezt most 1 év alatt tette meg.


Ez most a egy piaci korrekció. Hogy miért most?


1. A banki kamatok a véka feneke alá estek. Ehhez egy vastag bróker botrány is társult ami szintén kivitte a megtakarításokat a befektetési alapokból. ezzel párhuzamosan az albérleti díjak felmentek. Kb 6-7%-os hozamot hoz mialatt a baki kamatok alig alig.


2. Orbán kormány beharangozta, hogy a szocpol támogatást használt lakásokra is igénybe lehet venni.


3. Beszakadt a forint ami vonzóvá tette a magyar ingatlanpiacot. Euróban de leginkább CHF-ban számolva a lakások ára nem nőtt hanem stagnáltak 1 év alatt. Vagy 600 ezer magyar dolgozik kint akik kint keresi a pénzt. Eljött az idő, hogy lakásokat vegyenek ami kellő vasárlóerő volt már, hogy korrigálja a piac az elmaradt lakásár emelkedést.

2015. aug. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nagyon kevés lakást adtak el 2008-2014 nyára között. Az abból leszűrt árak nem valóságosak. Ugyanis a vevők, akik kevesen voltak, nagyon olcsón akartak venni mert alig volt kereslet de az eladók a kinált árért bizony nem adták el a lakást. Leginkább tartották.


Mivel én adok veszek lakásokat, így pontosan tudom, hogy 30, akár 40%-os rés is volt a kínált lakás ára és az ajánlott vételi között. Ettől is stagnált a piac. annyi történt, hogy elkezdték megvenni a kért árért a lakásokat mivel megjelentek a vevők.

2015. aug. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Airnbnb


És az hogy nem kapsz még 1% kamatot se a pénzedre. Akinek volt egy kis esze és pénze az inkább kivette a pénzét a bankból és vett belőle valami ingatlant.

2015. aug. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Részben a CSOK miatt mentek fel az árak a másik amiről én hallottam ( biztos forrásom nincsen,szóbeszéd )hogy valaki próbából feltette drágán és mások hozzá igazították. A belvárosi lakások meg azért mentek fel, mert nagy divat most kiadni egy- két akár több éjszakára a lakást, ezzel nagyokat kaszálva.
2016. ápr. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!