Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudok E-mail-en feljele...

Hogyan tudok E-mail-en feljelentést tenni, illetve érdemes-e?

Figyelt kérdés
Egy internetes börzén lehúztak. Előre utaltam a pénzt (20 ezer fölött) és nem jött a csomag már egy hónapja. Beszéltem az eladóval, semmi eredmény. Végül mástól halottam szélhámos, többeket is átvágott már. Telefonszáma van meg illetve egy névtelen E-mail cím. Kártyák közti átutaás volt, így lehet a neve sem az igazi. Szerintetek érdemes feljelentést tenni, vagy hagyjam futni hagyni? (25 vagyok)

2015. aug. 29. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
fogadd el hogy nem látod többé azt a pénzt.
2015. aug. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ja, hát gondolom rengeteg macera lenne a feljelentésből, meg nem lenne számomra nyugodt ősz.
2015. aug. 29. 16:04
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

"Beszéltem az eladóval, semmi eredmény."

Most akkor beszéltél vele, vagy nem?

E-mailen feljelenteni? Erről még nem hallottam. Arra a pénzre, igyál hideg vizet.

2015. aug. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Felhívtam telefonon, rendben fel is vette. Azt mondta vissza kapom a pénzem, de máig nem történt semmi. Igen, elvileg van ilyen lehetöség, hogy Emailben feljelentést tenni. Persze lehet, hogy ekkora összegnél még nem érdemes felhajtást csinálni.
2015. aug. 29. 16:49
 5/12 A kérdező kommentje:
Vagy csomag amit kifizettem, vagy a pénzt utalja vissza. Valamelyiket vártam, de egyik se jött.. Hát ez van.
2015. aug. 29. 16:51
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Körül kell nézni a neten, hogy másokat is áttoszott-e, vannak erre szakosodott fórumok. Ha ők még nem tettek feljelentést, akkor tegyétek meg együtt, a többrendbeli csalásra sokkal jobban reagálnak a rendőrök (mivel ilyenkor nyilvánvaló, hogy nem polgári peres üzleti vitáról van szó, hanem szervezett csalásról). Feljelentést ettől függetlenül is érdemes megtenni, nem kerül sok időbe, és legalább lesz nyoma a dolognak.
2015. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Sok esélye nincs, hogy viszontlátod azt a pénzt, de azért egy próbát megér. Különösen akkor, ha tényleg nem te vagy az egyetlen károsult. Érdemes lenne megkeresni a többieket, összefogni velük, és közösen megtenni a feljelentést, mert úgy nagyobb a büntetés, ha esetleg elkapják.

(Ismeretségi körben volt hasonló eset, többen is feljelentették a csalót, csak sajnos a rendőrség nem volt elég hatékony.)

2015. aug. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ó, most láttam csak az előző választ.

(A sajátomat vagy egy órája kezdtem el írni, csak félbehagytam, és nem frissítettem küldés előtt.)

:)

2015. aug. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
személyesen kell bemenni a közeli rk-ra
2015. aug. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
E-mailen is tehetsz feljelentést, ki kell keresni a lakhelyed szerint illetékes rendőrkapitányság e-mail cìmét. Ettől függetlenül be fognak idézni tanúkihallgatásra, mert csak akkor lesz hiteles és felhasználható a vallomásod, ha azt és a törvényben előírt figyelmeztetéseket ill. az arra adott válaszod jegyzőkönyvezik.
2015. aug. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!