Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakáseladás előtt állok és a...

Lakáseladás előtt állok és a problémám az, hogy május óta hülyítenek a vevők minden héten, hogy van pénz menjek az ügyvédhez aztán az utolsó pillanatban állandóan lemondják, most legutóbb voltunk nála! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Leadtuk a papírokat az ügyvéd előkészítette a szerződéseket amik még nincsenek aláírva,kikérte a földhivatalból a papírokat!De megint lemondták mindig valamire hivatkoznak!Ma már azt írta az ügyvéd hogy megtörtént a tulajdoni lapok kikérése és a személyek azonosítása!ez mit jelent?Vagy tud valaki valamilyen segítséget,hogy kihez fordúlhatnék kártérítés ügyben,mert már a megélhetésem a tét!És az ügyvéd nem képviselhet egy kártérítési perben mivel ő csinálja nekünk szerződést!
2015. szept. 18. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért nem kértél foglalót egy szerződéssel, akkor nem variálnának már az biztos, mert elbuknák az előlegüket.
2015. szept. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam,de utólag okos az ember,sajnos!
2015. szept. 18. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, ilyen esetben nem vagy jogosult kártérítésre. Se előszerződésetek nincs, se szándéknyilatkozat, se előleg, se foglaló.

(Aztán lehet, hogy egy jogász tud valami okosabbat...)


Annyit tehetsz, amit eddig is kellett volna: hirdeted tovább a lakást, és vársz egy komoly vevőre.

Esetleg megmondhatod ezt a jelenlegi tárgyalópartnereidnek is, hogy nem tartod tovább a lakást a bizonytalanra. Kiegészítve mondjuk azzal, hogy ha egy héten belül megkötitek a szerződést (vagy legalább adnak foglalót, és írásban rögzítitek a legkésőbbi dátumot, ameddig létre kell jönnie az adás-vételnek), akkor annyit még vársz rájuk. Azért a foglalót javaslom, mert az előleget vissza kell adnod, ha mégsem szerződtök, a foglalót viszont bukják.

Egyébként május óta elég jelentősen felmentek az ingatlanárak, tehát lehet, hogy még jobban is járnál, ha újra hirdetnéd a lakást. Pontosan a jelen helyzet miatt meg is teheted, te sem kötelezted el még magad.

2015. szept. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!