Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van olyan torveny ami kotelezz...

Van olyan torveny ami kotelezz arra, hogy tisztessegesen, becsuletesen eljek? Marmint ugy altalanossagban van olyan torveny ami ezt konkretan kimondja?

Figyelt kérdés
2015. szept. 22. 22:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Pont ellenkezőleg, ezeket a dolgokat baromi nehéz jogilag definiálni, és ezek még csak egyszerűbb dolgok. Mi a lopás? Ha a szomszéd fájának az ága átlóg és leszedem a barackot az lopás? Ha megyek a boltban a kosárral és a pénztáros félre nézi és 2 helyett csak 1-et számol, akkor perelhetnek hogy én loptam, mert szólnom kellett volna hogy az 2? Ha valaki eldobja a csokipapírt az utcán és én felszedem és kidobom, utána perelhet, hogy elloptam a csokipapírt, amit csak ideiglenesen lerakott oda?

Másrészt meg a jog definiálhat bármit, hogy "mondjuk tilos a papíros szelektív hulladékgyűjtőbe papíron kívül mást dobni." És ha én kidobok egy karton csomagolódobozt, amin van egy áttetsző fólia, akkor én büntethető vagyok? Másrészt hogy ellenőrzik, ki, milyen eljárással?

A jog egy marhára bonyolult dolog, és nagyon nehéz a társadalmat jogokkal beszabályozni, hogy annak értelme is legyen. Nem úgy működik mint Visual Studióban egy C sharp program.

2015. szept. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Biblia - Tíz parancsolat!

Elhiszitek, hogy könnyebb lenne a világban a mindennapok megélése, hacsak törekednének erek betartására az emberek? Manapság azt sem tudják már, mi ez. :(

2016. dec. 5. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!