Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszatarthatok egy életveszél...

Visszatarthatok egy életveszélyben lévő embert a mentő (! ) kiérkezéséig?

Figyelt kérdés
Például ha valaki vért hány, akkor azonnal mentőt kell hívni, egyéb esetben el is veszítheti az életét. Ha ez az ember meg próbál elsétálni, és nem akar a mentőkkel menni, visszatarthatom, akár erőszakkal is?
2015. okt. 14. 20:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

'"Akkor sem tarthatom vissza, ha egyéb esetben meghalna?"


Nem érted, hogy egyszerűen nincs jogod korlátozni mások szabadságát? Ki vagy te? Isten?'


10-es, azért nem kéne mindjárt ledorongolni a kérdezőt.

2015. okt. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Aki alpári hangnemben beszél, és szíd engem, annak üzenem, hogy az én k@*/! anyámat, mert megmenteném valaki életét.
2015. okt. 15. 15:57
 13/14 anonim ***** válasza:

Kérdező! Jogi végzettségű kollégám megkérdeztem a témát illetően és neki is az a válasza, mint a többieknek, azaz nem tarthatod vissza még akkor sem, ha életveszélyben van, mert szabály alapján cselekvőképes és tudatában van annak, mit tesz. Tehát ami te tennél ilyenkor az valóban személyi szabadság korlátozása.

Viszont 1 dologra felhívnám a figyelmed, amit vele beszéltem meg: ha azt látod, az illető ebbe a helyzetbe kerül-teszem azt, fuldoklik-, nem vagy köteles utánaúszni/menni, ha az veszélyezteti a testi épséged, sőt mesterséges lélegeztetést sem vagy köteles alkalmazni, mert nincs hozzá gusztusod, ellenben köteles vagy értesíteni a hivatalos szerveket(mentők, tűzoltóság, rendőrség). Azt viszont megteheted a már fent említett fuldokló esetén, h egy bottal,faággal megpróbálod kihúzni a vízből, feltéve, hogy a segédeszközöd a megfelelő hosszt eléri.

2015. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Cselekvőképes személyt önrendelkezésében korlátozni csak akkor lehet, ha a számára szükséges egészségügyi ellátás elmaradása mások életét, vagy egészségét is veszélyezteti. Ez a gyakorlatban járványveszély ill. terhes kismama esetén fordul elő, hiszen utóbbi esetben a babát is védeni kell.

A vérhányás nem ilyen eset. A paradicsomleves hányás meg pláne.

2015. okt. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!